Лидерът в efbet Лига Лудогорец стъпи накриво срещу Славия, завършвайки при резултат 1:1 в последна среща за годината от родния шампионат. Голът за "орлите" вкара Мавис Чибота в 22-ата минута, а в добавеното време на срещата Велковски донесе точката на своя тим.

Равенството за разградчани значеше, че те ще зимуват на върха в efbet Лига без загуба (48 точки) и на 5 точки от втория Левски (43 точки). Славия от своя страна е на петото място, имайки актив от 30 пункта.

Срещата днес започна в спокойно темпо, като сериозни положения почти нямаше в първите минути.

В 17-ата минута Швиерчок изведе по прекрасен начин Чибота в наказателното поле, а крилото на "орлите" от лек ъгъл не успя да преодолее Стергиакис, който изби в корнер.

Последваха силни минути за "орлите" и натискът им доведе до гол. Жоржиньо центрира отдясно, а Чибота на далечната греда вкара по много красив начин с глава от доста трудна ситуация.

Постепенно "белите" също намериха своя ритъм и в рамките на няколко минути можеха да изравнят, но първо Галин Иванов се отчете с голям пропуск, а впоследствие гол на Ради Кирилов правилно бе отменен поради засада.

До края на първото полувреме ново попадение не падна и резултатът се запази.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Втората част започна на доста по-ниско темпо и положения почти нямаше.

Няколко възможности за гол се откриха пред нападателя на шампионите Якуб Швиерчок, но полякът се отчете с пропуски.

За съжаление на момчетата на Генчев това се отрази в цифрен актив в края, тъй като в заключителните секунди Андреа Христов проби великолепно, след което центрира за Велковски, който заби топката с глава за крайното 1:1.

За разградчани това бе второ поредно равенство 1:1 през тази седмица, като в Лига Европа срещу Ференцварош резултатът бе същият.

СЛАВИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 1:1
0:1 Чибота (22'), 1:1 Димитър Велковски (90'+3)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
5 - Спокойни първи пет минути в двубоя. Няма сериозни опасности пред двете врати.
13 - Жоржиньо настигна много трудна топка в наказателното поле и я върна към Швиерчок, който стреля, но Стергиакис се намеси и изби в корнер.
17 - Голям шанс! Швиерчок изведе по прекрасен начин Чибота в наказателното поле, а крилото на "орлите" от лек ъгъл не успя да преодолее Стергиакис, който изби в корнер.
22 - ГОООЛ за Лудогорец! Жоржиньо центрира по прекрасен начин отдясно, а Чибота на другата греда по невероятен начин вкара топката с глава в мрежата на домакините.

24 - Жълт картон за Калоян Кръстев, който опита да си спечели дузпа.
28 - Галин Иванов получи страхотен пас от Андреа Христов в наказателното поле, но изстрелът му отиде много над вратата.
31 - Ради Кирилов прати топката в мрежата на Ренан, но голът правилно бе отменен поради засада.
32 - Жоржиньо няма да може да продължи срещата. Той е заменен от Станислав Манолев.
45+1 - Край на първата част. Славия и Лудогорец се оттеглят при резултат 0:1.
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

46 - Начало на втората част.
46 - Антон Недялков влиза на мястото на Талеб Тауата.
51 - Швиерчок си откри възможност в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но шутът му бе блокиран. Последва корнер, при който Стергиакис не се намеси добре и за момент изпусна топката, но "белите" се справиха и изчистиха далеч от своята врата.
68 - Груба грешка при изнасянето на топката от страна на Славия, която едва не води до гол във вратата на "белите". Швиерчок отново пропусна отличен шанс.
90 - Пореден пропуск на Якуб Швеиерчок. Нападателят получи пас от Антон Недялков, но изстрелът му минава над вратата.
90+3' - ГОООЛ за Славия! Андреа Христов центрира великолепно за Велковски, който заби топката в мрежата на гостите за 1:1.

90+4' - Край на срещата. Славия и Лудогорец завършват при резултат 1:1.

Image result for slavia emblemСЛАВИЯ: 32.Антониос Стергиакис, 55.Андреа Христов, 15.Емил Виячки, 38.Милен Гамаков, 19.Димитър Велковски, 33.Галин Иванов, 73.Венцислав Бенгюзов, 10.Янис Карабельов (8224.Мартин Атанасов), 11.Радослав Кирилов (7271.Емил Стоев), 20.Филип Кръстев, 7.Калоян Кръстев(579.Цветелин Чунчуков)
Резерви: 1.Георги Петков, 35.Георги Йомов, 14.Дарко Тасевски, 4.Петър Патев, 24.Мартин Атанасов, 9.Цветелин Чунчуков, 71.Емил Стоев

Image result for ludogorets emblemЛУДОГОРЕЦ: 33.Ренан, 5.Георги Терзиев, 6.Талеб Тауата (463.Антон Недялков), 7.Димо Бакалов (7212.Абел Анисе), 8.Дан Битон, 10.Якуб Швиерчок, 13.Мавис Чибота, 17.Жоржиньо(3211.Станислав Манолев), 18.Светослав Дяков, 22.Джордан Икоко, 30.Козмин Моци
Резерви: 23.Пламен Илиев, 3.Антон Недялков, 11.Станислав Манолев, 12.Абел Анисе, 21.Драгош Григоре, 28.Клаудиу Кешерю, 82.Иван Йорданов

Стадион: "Славия", София
Съдия: Ивайло Стоянов