Литекс победи с минималното 1:0 Славия пред обидно малко зрители на стадиона в столичния квартал "Овча Купел". Нямаше го дори босът на "белите" Венци Стефанов.

Единственото попадение в първия мач от програмата на 27-ия кръг на "А" група падна в 59-ата минута, когато защитникът на домакините Виктор Дениран прати топката в собствената си врата.

За "оранжевите" това бе 21-а победа от началото на сезона. След нея Любо Пенев и момчетата му се доближиха още повече до шампионската титла и само чудо би ги лишило от триумфа за втора поредна година. Литекс има 68 точки 3 кръга преди края на сезона и води с 8 на преследвача "Левски", който утре има тежко гостуване на Локомотив (Пловдив) на "Лаута". В сряда Литекс има лесен мач с Монтана и още след него може да ликува с титлата.

През първото полувреме играта бе равностойна. В 10-ата минута Георги Христов засече с глава центрираната от Николай Божов топка, но Баривиейра внимаваше и спаси. В 18-ата Божов бе изведен от дълбочина, измъкна се от Пламен Николов, но си поведе твърде дълго топката и тя излезе в аут.

В 32-ата гостите от Ловеч пропуснаха да открият резултата. Янев центрира от фаул в наказателното поле на Славия и отлично включилият се национален защитник Николай Бодуров стреля с глава, но на сантиметри над вратата.

До почивката се стигна до няколко разбърквания в наказателното поле на Славия, но домакините се защитаваха успешно.

Треньорът на Литекс Любослав Пенев извърши смяна още в началото на второто полувреме. Сенегалският нападател Папа Диуф разочарова с изявите си преди почивката и през втората част шанс за изява получи Момчил Цветанов. Именно младокът бе със заслуга за попадението в 59-ата минута. Тогава Петър Занев подаде към Цветанов около точката на дузпата, талантът стреля, след което топката рикошира в десния крак на защитника на Славия Виктор Дениран и влетя в мрежата на домакините - 0:1.

В 73-ата минута "белите" изравниха, но попадението правилно не беше зачетено. След центриране Божов отклони топката с глава към Жозе Жуниор, бразилецът вкара, но бе зад гърба на отбраната на гостите.

Малко преди края "оранжевите" пропуснаха да удвоят преднината си. Момчил Цветанов бе изведен сам срещу Емил Петров, вратарят обаче го изпревари и спаси.

След поредната си издънка Славия остана с 32 точки на 9-ото място в "А" група. /БЛИЦ

Срещата по минути - ТУК

СЛАВИЯ - ЛИТЕКС 0:1
0:1 Виктор Дениран (59-автогол)
slavia.JPG
СЛАВИЯ: 1.Емил Петров, 18.Филип Филипов, 35.Диян Молдованов, 4.Жосиас Басо, 25.Виктор Дениран, 21.Богомил Дяков, 5.Спас Георгиев, 77.Даниел Пеев (62-44.Жозе Жуниор), 20.Радослав Димитров (82-22.Виктор Генев), 9.Георги Христов (66-7.Илия Илиев), 17.Николай Божов
Резерви: 12.Диян Вълков, 15.Стоян Предев, 22.Виктор Генев, 7.Илия Илиев, 11.Радослав Василев, 10.Йордан Юруков, 44.Жозе Жуниор
Треньор: Емил Велев
ЛИТЕКС: 31.Виничиус Баривиейра, 4.Джемал Берберович, 33.Николай Бодуров, 22.Пламен Николов, 3.Петър Занев, 23.Небойша Йеленкович, 15.Дока Мадурейра, 17.Георги Миланов, 7.Христо Янев (70-21.Александър Цветков), 9.Светослав Тодоров (79-14.Деян Джерманович), 11.Папе Диуф (46-27.Момчил Цветанов)
Резерви: 1.Урош Голубович, 2.Александър Барт, 5.Михаил Венков, 19.Румен Руменов, 21.Александър Цветков, 14.Деян Джерманович, 27.Момчил Цветанов
Треньор: Любослав Пенев