ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 1 И СПЕЧЕЛИ НАГРАДИ ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Пирин (Благоевград) и Славия завършиха при 1:1 в среща от 12-ия кръг на efbet Лига. Домакините прекъснаха серия от три поредни победи, докато гостите сложиха край на кошмарна поредица от седем поредни поражения.

Първата по-опасна ситуация за гол бе пред вратата на Славия след удар с глава на Александър Дюлгеров. В следващата атака обаче "белите" поведоха с удар от границата на наказателното поле на Сибири Кейта (1:0).

След половин час игра Ерол Дост отправи хубав удар към вратата на Пирин, но Ковальов се справи.

WINBET – забавление онлайн с над 1400 слот игри! (18+)

След час игра домакините имаха претенции за дузпа за игра с ръка, но реферът Волен Чинков ги подмина.

Десет минути преди края Пирин стигна до изравнителен гол след удар с глава на Андрей Йорданов, останал непокрит в наказателното поле (1:1).

До края домакините опитаха натиск, но не стигнаха до нещо повече от равенството.

Пирин се изкачи до 12-ата позиция с актив от 11 точки, докато Славия е на предпоследното място с 5.

ПИРИН - СЛАВИЯ 1:1
0:1 Сибири Кейта (14'), 1:1 Андрей Йорданов (81')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на двубоя. Лошо състояние на терена в Благоевград.
13' Първи шанс в мача! Александър Дюлгеров засече центриране и стреля с глава, но над вратата.
14'  ГОООООЛ за Славия! Сибири Кейта пое топката на границата на наказателното поле и стреля неспасяемо за 1:0.
29' Хубав удар на Ерол Дост, но Ковальов улови.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
51' Кейта проби в наказателното поле на Пирин и опита подаване към свой съотборник, но Венци Бенгюзов се намеси, връщайки топката с глава към Максим Ковальов.
60' Претенции за дузпа от страна на Пирин, но Волен Чинков ги подмина.
81'  ГООООООЛ на Пирин! Андрей Йорданов засече топката след корнер, тя тупна на тревата и влетя в мрежата.
90+4' Край на мача.

Пирин БлагоевградПИРИН: 12. Максим Ковальов, 6. Андрей Йорданов  , 38. Александър Дюлгеров, 29. Мартин Бачев, 8. Дмитро Семенив, 73. Венцислав Бенгюзов , 4. Айуб Абу , 20. Аймен Суда (65'   9. Станислав Костов), 17. Борис Тютюков (65' 10. Даниил Кондраков) , 11. Иван Тасев (81'  30. Любомир Тодоров), 19. Юго Комано
Резерви: 1. Марио Кирев, 27. Георги Върбанов, 5. Николай Бодуров, 83. Христо Попадийн, 18. Велислав Минков, 16. Мартин Георгиев
Треньор: Иво Тренчев

Славия СофияСЛАВИЯ:  21. Светослав Вуцов, 37. Венцислав Керчев, 4. Виктор Генев, 6. Мартин Георгиев, 3. Ертан Томбак, 27. Емил Мартинов, 17. Ерол Дост, 73. Иван Минчев (72' 71. Кристиян Стоянов), 33. Галин Иванов (90' 10. Владимир Николов) , 93. Сибири Кейта  (72' 88. Тони Тасев) , 14. Роберто Райчев (65'  8. Емил Стоев)
Резерви: 12. Николай Кръстев, 5. Велко Йеленкович, 23. Денислав Александров, 11. Кристиан Добрев, 9. Мартин Сораков
Треньор: Иван Колев

Съдия: Волен Чинков
Стадион: "Христо Ботев", Благоевград
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР