Славия победи клетия Септември на стадион "Васил Левски" с 3:1 в среща от 12-ия кръг на Първа лига. За успеха на "белите" се разписаха Бенга с автогол (2), Мицански (4) и Георги Йомов (62). За "виненочервените" пък се разписа Ишмаел Байду в последните секунди на двубоя.

Славия на практика реши срещата още в първите няколко минути, като във 2-ата минута Александру Бенга си заби нелеп автогол, а 2 по-късно Мицански вкара нов гол за "белите" със силен удар от въздуха.

Домакините продължиха в същото темпо, създавайки положение след положение, но трети гол през първата част не падна.

Второто полувреме започна както и първото - с натиск на "белите", а попадението не закъсня, след като в 62-ата минута Георги Йомов отбеляза след прекрасно центриране на Илиан Мицански.

Септември все пак опита да отбележи почетно попадение до края срещата и стигна до такова чак в последните секунди на срещата, като автор на попадението бе Ишмаел Байду, оформил крайното 3:1.

Така Славия събира 16 точки и вече е седми. Септември пък е на предпоследното място с едва 4 пункта от 12 кръга.

ПЪРВА ЛИГА - СЕЗОН 2018/2019

Славия - Септември 3:0
1:0 Алесандру Бенга (2-автогол), 2:0 Илиан Мицански (4), 3:0 Георги Йомов (62), 3:1 Ишмаел Байду (90)

Най-интересното от мача:
1 - Начало на срещата.
2 ГОООЛ! Славия повежда с автогол на Александру Бенга. Защитникът на Септември игра нескопосано при центриране отдясно на Георги Йомов и прати топката в собствената си врата.
4 ГОООЛ! Илиан Мицански е точен за 2:0! Опитният нападател се разписа с удар от въздуха, засичайки точно центрираната отдясно топка.
10 - Тейнур Марем фаулира Борис Галчев в близост до наказателното поле.
13 - Огромен пропуск! Георги Йомов изведе Ашковски един на един срещу Янко Георгиев, но халфът на Славия стреля много неточно.
22 - Крис Гади направи опасен пробив, но ударът му премина встрани от вратата на Славия.
32 - Милчо Ангелов отправи удар от близка дистанция, но топката премина над вратата на Септември.
44 - Бенга отправи опасен удар с глава, но Георги Петков успя да избие в корнер със страхотен рефлекс.
45 - Край на първата част.
–––––––––––––––––––––––––––
46 - Начало на второто полувреме.
56 - Милчо Ангелов остана сам срещу вратаря на Септември, но не успя да отправи удар.
62 -  ГОООЛ! Славия прави резултата класически. Илиан Мицански хвърли страхотен пас в наказателното поле за Георги Йомов, който овладя топката и стреля по диагонал, вкарвайки в мрежата на Септември.
66 - Будинов отправи точен удар с глава, но Георги Петков улови.
86 - Пешов отправи опасен удар, но топката премина покрай вратата на Септември.
90+2 -  ГОООЛ! Септември връща един гол. Голмайстор е Ишмаел Байду.
90+3 - Край на мача. Славия печели с 3:1.

Резултат с изображение за славия емблемаСлавия: 1.Георги Петков, 3.Тейнур Марем, 38.Милен Гамаков, 55.Андреа Христов, 37.Стефан Ашковски (5917.Момчил Цветанов), 35.Георги Йомов (3511.Кристиян Пешов), 8.Славчо Шоколаров, 23.Владислав Узунов, 7.Милчо Ангелов (7120.Филип Кръстев), 10.Янис Карабельов, 22.Илиан Мицански
Резерви: 32.Антониос Стергиакис, 16.Александър Златков, 11.Кристиян Пешов, 17.Момчил Цветанов, 71.Тони Иванов, 9.Цветелин Чунчуков, 20.Филип Кръстев

Септември: 21.Янко Георгиев, 8.Борис Галчев (6517.Димитър Костадинов), 6.Алесандру Бенга , 24.Александър Георгиев, 10.Асен Чандъров, 15.Васил Добрев, 22.Георги Стоичков, 20.Ишмаел Байду, 19.Крис Гади, 14.Меледже Омнебес (5726.Фабиано Алвеш), 9.Мирослав Будинов (727.Георги Русев)
Резерви: 1.Валентин Галев, 7.Георги Русев, 17.Димитър Костадинов, 25.Иван Стоянов, 4.Матиеу Диаби, 26.Фабиано Алвеш, 3.Иван Арсов

Стадион: "Васил Левски", София
Съдия: Неделчо Гаджалов