Славия завърши наравно 2:2 с Олександрия в първия си контролен мач по време на лагера в Турция, а Ивайло Димитров се завърна с гол за "белите".

След четвърт час игра Радослав Кирилов пропусна да открие резултата, след като беше изведен на голова позиция пред вратата на украинския отбор, а десет минути по-късно пропуск направи и Цветелин Чунчуков.

В 34-ата минута Олександрия взе преднина с гол на Васил Хритсук от дузпа, отсъдена за нарушение в наказателното поле на Андреа Христов.

Кирилов изравни с хубав удар извън наказателното поле пет минути по-късно.

През втората част старши треньорът Златомир Загорчич пусна в игра нови 11 футболисти. В 58-ата минута завърналият се при "белите" Ивайло Димитров - Косъма направи резултата 2:1 с удар с глава след центриране на Петър Патев.

В 71-ата минута Денис Сборотко изравни за крайното 2:2 след груба грешка на вратаря Антонис Стериакис, който няколко минути по-късно отрази опасен удар отблизо.

На 21 януари "белите" ще играят срещу руския Оренбург във втората си контролна среща по време на лагера в Турция.

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Зимна подготовка 2020

Състав на Славия: Георги Петков, Христо Попадийн, Милен Гамаков, Васил Добрев, Андреа Христов, Янис Карабельов, Дарко Тасевски, Филип Кръстев, Емил Стоев, Радослав Кирилов, Цветелин Чунчуков
През второто полувреме: Антонис Стериакис, Петър Патев, Емил Виячки, Костадин Иванов, Георги Вълчев, Мартин Атанасов, Димитър Велковски, Димитър Стоянов, Венцислав Бенгюзов, Галин Иванов, Ивайло Димитров)