Славия победи Левски с 2:1 във финала при юношите до 18 години за Купата на БФС, игран на стадион “Александър Шаламанов” в столичния квартал “Овча Купел”.

С това тимът на Иван Иванов спечели правото да представя България в младежката Шампионска лига.

"Белите" надвиха съперника пред погледа на собственика на клуба Венцеслав Стефанов, а срещата изгледаха още селекционерът на българския национален отбор по футбол за юноши до 17 години Йордан Петков, шефът в Левски и "синя" легенда Даниел Боримиров и техническия директор в БФС и любимец на феновете на Левски Георги Иванов - Гонзо.

Славия бе по-активният отбор през първата част, но не успяха да отбележат, като гол на Валентин Петров бе отменен заради засада.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

В края на първата част домакините пропуснаха и дузпа за игра с ръка на бранител в "синьо", но Йоан Загоров спаси удара на Чунг Нгуен До.

Играчите на Иван Иванов все пак успяха да материализират по-добрата си игра в началото на втората част с попадение на Наско Кехайов с 49-ата минута. Той бе оставен да напредне към наказателното поле, шутира от границата му и реализира (1:0).

Левски не направи необходимото за да изравни и получи втори гол в 76-ата минута, но реферът отмени попадението заради засада.

Само няколко минути по-късно Славия поведе с 2:0 с редовен гол, дело на Румен Рангелов, който получи топката след атака по десния фланг и отблизо се разписа в 82-ата минута.

В самия край на мача Левски успя да върне един гол след центриране и добро пласиране на Георги Коричков, разписал се за крайното 2:1 с удар отблизо. В продължението на срещата Славия поиска дузпа, но реферът подмина ситуацията.

ЛЕВСКИ: 99. Йоан Загоров, 14. Никола Църовски, 5. Атанас Килов, 2. Слави Чакъров, 4. Димитър Андонов, 8. Александър Асенов, 6. Антоан Стоянов, 3. Асен Митков, 7. Антон Иванов, 10. Ивайло Марков, 18. Преслав Бачев
Треньор: Елин Топузаков

СЛАВИЯ: 30. Иван Маринов, 35. Виктор Найденов, 18. Давиде Георгиев, 6. Мартин Георгиев, 4. Петър Долапчиев, 15. Кристиян Атанасов, 5. Валентин Петров, 71. Чунг Нгуен До, 93. Самуил Стойнев, 9. Борис Димитров, 11. Наско Кехайов
Треньор: Иван Иванов