Славия победи с 3:1 втородивизионния Сливнишки герой във втората си контрола за тази зима. Проверката се игра на изкуственото игрище на "Овча Купел", след като преди дни "белите" разбиха с 6:1 Малеш на терена в село Микрево.

В днешната среща треньорът Мартин Кушев заложи на различни състави в двете полувремена.

Още в 5-ата минута новото попълнение на Славия Владислав Романов центрира от фаул и Радослав Василев с глава откри резултата - 1:0. След точно половин час игра гостите от Сливница стигнаха до попадение чрез Огнян Стефанов - 1:1.

Три минути след почивката Николай Миланов от Сливнишки герой фаулира Рамазан Бишевич, получи втори жълт картон и беше отстранен от игра, а на негово място влезе Юлиан Тодоров.

В 65-ата минута каращият проби в Славия Цветомир Тодоров се възползва от невнимание в отбраната на "Героя" и отново даде аванс на "белите". 20-годишният нападател заедно с Мариян Станчев вече близо седмица водят подготовка с най-стария столичен клуб, след като разтрогнаха договорите си с Бдин (Видин). Тодоров, както и перспективният ляв защитник оставиха добри впечатления с играта си срещу Сливнишки герой.

В 72-ата минута младият Спас Георгиев оформи крайното 3:1, реализирайки след бърза контраатака, преминала през Жуниор и Петър Димитров.

Кушев даде почивка на футболистите си за уикенда, като от понеделник тимът подновява тренировки на "Овча Купел". На 3 февруари Славия заминава на лагер в турския курорт Анталия.

СЛАВИЯ - СЛИВНИШКИ ГЕРОЙ 3:1
1:0 Радослав Василев (5), 1:1 Огнян Стефанов (30), 2:1 Цветомир Тодоров (65), 3:1 Спас Георгиев (72)

СЛАВИЯ (първо полувреме): Кунчев, Желев, Ив.Тодоров, Пашов, Станчев, Филипов, Васев, Попара, Романов, Ставрич, Василев
СЛАВИЯ (второ полувреме): Петров, Златков, Милчев, П.Димитров, Предев, Сандански, Р.Димитров, Ц.Тодоров, Бишевич, Георгиев, Жуниньо