Славия загря за предстоящото столично дерби с Левски с успех с 3:1 над Дунав (русе). "Белите" допуснаха рано гол, но успяха още през първото полувреме да обърнат нещата в своя полза, а през втората част затвърдиха успеха си.

Още в 9-ата минута Григор Долапчиев намери Юлиан Ненов, който изведе отлично Стефан Христов срещу Георги Георгиев. Нападателят не сгреши - 1:0 за Дунав.

Тимът на Златомир Загорчич натисна и успя да изравни в 27-ата минута. Тогава след центриране от корнер се стигна до разбъркване в наказателното поле и топката попадна на крака на Емил Стоев, който с мощен удар разстреля Благой Макенджиев - 1:1.

Малко преди края на първата част Емил Стоев получи пас по крилото, напредна и върна към точката на дузпата, където Филип Кръстев овладя и с точен удар по земя реализира, за да стане обрата пълен.

След почивката Емил Стоев бе изведен добре от Галин Иванов и с хубав удар оформи крайното 3:1. Националът пък имаше шанс също да се разпише сред голмайсторите, но стреля много слабо от дузпа и Благой Макенджиев изби топката.

Славия събра 36 точки и се утвърждава в първата шестица. Дунав пък е със 17 точки на 12-ото място.

Славия - Дунав 3:1
0:1 Стефан Христов (9), 1:1 Емил Стоев (27), 2:1 Филип Кръстев (38), 3:1 Емил Стоев (64)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
9- ГОЛ ЗА ДУНАВ! Григор Долапчиев намери Юлиан Ненов, който изведе отлично Стефан Христов срещу Георги Георгиев. Нападателят не сгреши - 1:0 за Дунав!
12- Венелин Филипов, който стреля опасно, но Благой Макенджиев отрази удара му.
15- Юлиан Ненов стреля опасно от въздуха, но топката премина над напречната греда
20- Стефан Христов стреля с левия крак, но Георги Георгиев изби в корнер.
21- Галин Иванов се оказа на отлична позиция в наказателното поле на Дунав след центриране и стреля, но Благой Макенджиев успя да спаси
27- ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! След центриране от корнер се стигна до разбъркване в наказателното поле и топката попадна на крака на Емил Стоев, който с мощен удар разстреля Благой Макенджиев - 1:1!
38- ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! Емил Стоев получи пас по крилото, напредна и върна към точката на дузпата, където Филип Кръстев овладя и с точен удар по земя реализира - 2:1 за домакините!
45- Край на първото полувреме!
_________________________________
46- Начало на второто полувреме
53- Юлиан Ненов напредна опасно по лявото крило и стреля силно към вратата на Георги Георгиев по диагонала, но стражът на Славия успя да избие
64- ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! Чунчуков се пребори за висока топка, Галин Иванов пусна отличен пас в коридор към Емил Стоев, който напредна и веднага стреля, за да направи резултата 3:1 за "белите"!
76-Дузпа за Славия! Ивайло Димитров бе изведен на много добра позиция и бе фаулиран от Петко Цанков в наказателното поле.
77- Пропуск! Зад топката застана Галин Иванов, който обаче стреля много леко по земята в левия ъгъл на Макенджиев и стражът на Дунав спаси
90- Край на мача!

Славия: 13. Георги Георгиев, 55. Андреа Христов, 23. Емил Виячки, 38. Милен Гамаков, 29. Венелин Филипов, 77. Георги Вълчев (79-25. Георги Йомов), 71. Емил Стоев, 10. Янис Карабельов, 20. Филип Кръстев(87-24. Мартин Атанасов), 93. Галин Иванов, 9. Цветелин Чунчуков (70-14. Ивайло Димитров)
Резерви: 32. Антониос Стергиакис, 25. Георги Йомов, 14. Ивайло Димитров, 16. Константин Иванов, 4. Петър Патев, 11. Радослав Кирилов, 24. Мартин Атанасов
Треньор: Златомир Загорчич

Dunav RuseДунав: 1.Благой Макенджиев, 11.Диян Димов (72-8. Свилен Щерев), 29.Росен Колев, 5.Любен Николов, 22.Михаил Милчев, 7.Ивайло Лазаров, 10.Фернандо Кавалканте, 4.Петко Цанков, 94.Юлиан Ненов (84-17. Митко Русанов), 45.Григор Долапчиев (61-23. Митко Митков), 99.Стефан Христов
Резерви: Уго Гумиеро, 8. Свилен Щерев, 23. Митко Митков, 17. Митко Русанов, 77. Самуил Иванов, 6. Димитър Тодоров
Треньор: Людмил Киров

Стадион: "Славия", София
Съдия: Валентин Железов