Славия загуби с 0:1 контролата си срещу беларуския ФК Минск. През първата част „белите“ бяха по-добри, но не успяха да отбележат гол. Влади Златинов пропусна добро положение през първата част. В началото на второто полувреме с два пропуска се отчетоха Стеврич и Юруков. В средата на полувремето ФК Минск отбеляза единственото попадение чрез капитана си Разим.

Малко преди това Живко Желев получи директен червен картон, след като се спречка с футболист на съперника. На негово място обаче влезе друг състезател.

Контролата на Славия бе изгледана от треньора на “Левски” Николай Костов заедно с Георги Иванов и Иво Тонев. ЦСКА също имаше представител в лицето на главния скаут Иво Димов. Националният селекционер Любослав Пенев също наблюдава двубоя на „белите“ и проведе разговор с президента Венци Стефанов.

Славия: Емил Петров, Радослав Димитров, Живко Желев, Даниел Златков, Филип Филипов, Йордан Юруков, Янко Сандански, Петър Димитров, Жуниньо, Георги Христов, Владислав Златинов