Монтана победи Славия с 2:0 в първия мач от 5-ия кръг на "А" група. Столичният тим продължава да затъва в шампионата, като от изиграните мачове до сега има едва 4 точки (1 победа и 1 равен). И двата гола паднаха през второто полувреме, като техни автори са Владимир Мичев и Николов.

Силният дъжд направи терена на стадион “Огоста” изключително тежък, но въпреки това двата тима направиха интересен двубой.

Още в 3-ата минута домакините искаха дузпа за фаул срещу Бето, но Станислав Тодоров не реагира. Последваха две положения на “белите”, но Цанков отрази ударите на Жуниор и Тодор Колев.

В 13-ата минута капитанът на Монтана Венци Иванов стреля неточно с глава, от чиста позиция и след страхотно подаване на Бето. Пет по-късно Колев намери Жуниор, който би над вратата. В 34-ата минута столичани получиха правото да изпълнят фаул, но вратарят изби удара на Яшар. Секунди преди почивката Чипилов проби добре, но не намери на кого да подаде.

Веднага след подновяването на играта Тодор Колев изпробва рефлекса на безпогрешния вратар на домакините. Последваха удари на Йордан Петков и Галин Иванов, но отново не се стигна до гол.

В 69-ата минута Бойчев центрира, младокът Владимир Мичев остана непокрит и с глава откри резултата – 1:0. Това е първи гол на стадион “Огоста” от началото на сезона. Досега Монтата направи нулеви равенства със Сливен и Миньор.

В продължението на мача Николай Николов изпълни фаул, топката рикошира в играч на Славия, излъга М’боли и влезе във вратата за крайното 2:0./БЛИЦ

МОНТАНА – СЛАВИЯ 2:0
1:0 Мичев (69), 2:0 Николов (90)

Монтана: Цанков, Бойчев, Николов, Трифонов, Фиданин, Гаджев, Бето, В. Иванов, Едуардо (79 - М. Иванов), Чипилов (90 - Илиев), Петров (54 - Мичев)

Славия: М'боли, Георгиев, Петков, Кавдански, Р. Петров (76 - Асен Николов), Н. Петров, Дюлгеров, Иванов, Яшар (46 - Яшар), Колев, Жуниор (68 - Дубала)

Стадион: “Огоста” – 2500 зрители
Съдия: Станислав Тодоров
Жълти картони: Николов (М), Петков, Яшар (С)