Славия опита да измие срама от загубата от Левски с 0:3 и победи с 4:0 непретенциозния Монтана. С две попадения се отличи звездата на “белите” Жуниор, а по още едно добавиха Тодор Колев и Галин Иванов.

Монтана започна малко по-добре в София, но постепенно Славия наложи играта си. В 25-ата минута играч на гостите игра с ръка в наказателното поле. От бялата точка Жуниор откри за 1:0. Малко след гола Павле Попара направи страхотна грешка, като влезе в наказателното поле, финтира двама защитници, но позволи да му отнемат. До края на първото полувреме “белите” имаха още 2-3 хубави атаки.

Второто полувреме бе спокойно. Резервата Тодор Колев се включи отлично. В 76-ата минута засече центриране на Дяков и покачи на 2:0. В 83-ата минута таранът изведе Жуниор, който се освободи и направи 3:0. И Галин Иванов записа името си сред голмайсторите в 88-ата минута след страхотно попадение от границата на наказателното поле.

С трите точки Славия излиза на шестото място в класирането, а Монтана остава на 11-ата позиция./БЛИЦ

СЛАВИЯ – МОНТАНА 4:0
1:0 Жуниор (25-д), 2:0 Т. Колев, 3:0 Жуниор (83), 4:0 Гал. Иванов (88)

Славия: 26.Райс Мболи, 21.Богомил Дяков, 35.Йордан Петков, 5.Павле Попара (46 - Т. Колев), 28.Александър Томаш, 3.Борислав Георгиев, 20.Джунейт Яшар, 27.Стив Ренет, 77.Даниел Пеев, 19.Жуниор, 33.Галин Иванов

Монтана: 1.Христо Иванов, 20.Румен Димитров, 18.Стансилав Жеков, 6.Тихомир Трифонов, 14.Антон Личков, 5.Симеон Мечев (46 - Едуардо), 10.Венцислав Иванов, 11.Атанас Чипилов, 4.Ахмет Хикмет (68 - М. Иванов), 16.Владимир Мичев, 19.Димитър Илиев (46 - Мирослав Тодоров)

Стадион: “Славия”
Съдия: Ивайло Бозев
Жълти картони:  Н. Петров (С), Илиев (М)

Срещата по минути
1
– Начало на мача
2 - Първа атака за Монтана. Отборът стига до ъглов удар, но след изпълнението му не последва нищо интересно
6 - Удар на Жуниор, защитата на Монтана се справя
16 - Опасно центиране на Яшар, Пеев не успява да отиграе
25 - ГОООЛ! 1:0 за Славия, точен е Жуниор от дузпа. Съдията посочи бялата точка за игра с ръка
29 -
Страхотно положение за Славия. Попара влиза в наказателното поле, финтира двама и стреля, но защитник изби