Черно море победи с 3:0 Миньор след драмите в последната седмица. Както е известно, “моряците” паднаха с 0:4 от Калиакра миналия кръг. Това доведе до бунт на феновете, които атакуваха клубния автобус, а футболистите Йордан Юруков, Николай Домакинов и Милен Петков бяха изгонени.

Във Варна днес Черно море спечели срещата си с лекота и се утвърди на деветата позиция в класирането. Миньор няма победа вече пети мач и остава на предпоследното място с едва 9 точки.

Първите 30 минути на срещата бяха скучни и не се случи почти нищо интересно. В 32-ата минута Ивайло Иванов не успя да улови една центрирана топка и последва меле. В него най-съобразителен се оказа Марко Тиаго, който отблизо вкара в празната врата.

В 40-ата минута Адемар измъкна топката от бранител и пусна към Даниил Ратников, който елегантно прехвърли Иванов. Това бе първи гол за играча в “А” група в едва втория му мач.

След почивката гостите заиграха по-добре, а Йордан Тодоров тормозеше защитата на домакините. Най-чистото положение за Миньор бе в 48-ата минута, когато топката се удари в ръката на Даниел Димов и стигна до Янкович, който би високо. Гостите имаха претенции за дузпа.

Около 70-ата минута фенове на двата тима решиха да си създадат малко емоции. Полицията се намеси и ултрасите от Перник не успяха да счупят оградата.

В 73-ата минута Румен Николов влезе в наказателното на Миньор, но би слабо. Олегов не успя да изчисти добре и върна към младока, който фиксира крайното 3:0./БЛИЦ

ЧЕРНО МОРЕ – МИНЬОР 3:0
1:0 Марко Тиаго (32), 2:0 Даниил Ратников (40), 3:0 Румен Николов (73)

cherno_more.JPG
Черно море: 26.Илко Пиргов, 25.Сашо Александров, 6.Танко Дяков, 15.Александър Александров, 7.Станислав Стоянов, 12.Марко Тиаго, 23.Даниел Георгиев (60-19.Румен Николов), 10.Даниел Димов, 14.Георги Божилов (75-16.Марио Жардел), 3.Адемар Жуниор, 27.Даниил Ратников

Миньор: 99.Иво Иванов, 2.Васил Божиков, 3.Адриан Олегов, 4.Николай Христозов, 8.Цветомир Тодоров, 14.Ивайло Цветков, 18.Горан Янкович, 23.Христо Господинов (46-17.Ванчо Траянов) (76-28.Велимир Иванович), 24.Любомир Витанов, 27.Румен Рангелов, 32.Костадин Марков (46-19.Петър Петров)

Варна, стадион “Тича”
Съдия: Ивайло Стоянов
Жълти картони: Тиаго, Марио Жардел, Станислав Стоянов (Черно море); Йордан Тодоров, Румен Рангелов, Костадин Марков, Велимир Иванович

СРЕЩАТА ПО МИНУТИ
5 - Черно море стои по-добре на терена, но защитата на Миньор се справя с атаките
9 - Ратников подава към Георгиев в наказателното поле, но бранител чисти силно напред
10 - добра изява на Дяков в защита, спря атака на Миньор
18 - Миньор заигра по-добре и атакува по-често
22 - два поредни корнера за Черноморец. при втория Адемар стреля, но след рикошет в тялото на Дяков топката излезе в аут
26 - опасно центриране в наказателното поле на Миньор, Иванов улови
32 - topka.jpg ГОООЛ! 1:0 за Черно море. Точен е Марко Тиаго. Ивайло Иванов изби шут на играч на Черно море, но след разбъркване топката попадна на крака на Тиаго, който от няколко метра вкара за 1:0
36 - центриране към Тиаго в наказателното поле, защитник изчисти
40 - ГОООЛ! 2:0 за Черно море. Даниил Ратников вкарва първия си гол в "А" група в своя втори мач. Адемар измъкна топката от бранител и пусна към Ратников, който елегантно прехвърли Иво Иванов
45 - край на първото полувреме

46 - Треньорът на Миньор Стойчо Стоев извършва две смени
48 - Топката се удря в ръката на Даниел Димов в наказателното поле на домакините, след което се озовава в Горан Янкович, но той стреля в аут след това. Гостите от Перник имат претенции за дузпа, но съдията Ивайло Стоянов не отсъжда такава
57 - добро спасяване на Пиргов след опасен удар на Рангелов
62 - Йордан Тодоров излиза сам срещу Пиргов, но вратарят е на мястото си
68 агитките на двата отбора се сдърпаха, а тези на Миньор опитват да минат през загражденията. Полицията се справи със ситуацията
73 - topka.jpg ГОООЛ! 3:0 за Черно море, точен е Румен Николов. Младокът влезе в наказателното поле и стреля, защитник изби, но Николов бе точен при добавката
75 - smqna.jpg jalt.jpg Марио Жардел влиза на мястото на Божилов. Той получи и жълт картон преди да се появи на терена