Пирин завърши редовния сезон на Първа лига с победа, след като в мач от 26 кръг се наложи с 1:0 над Нефтохимик с гол в края на мача. Това е второто поредно поражение за „шейфовете“, които в предишната си среща отстъпиха у дома на Черно море. За „орлетата“ това беше четвърта поредна домакинска победа.

Първото полувреме беше по-интересно и предложи повече голови положения. Стражът на Пирин Благой Макенджиев нямаше нужда да се намесва, тъй като Георги Вълчев и Николай Дюлгеров не успяха да уцелят вратата му. Вратарят на Нефтохимик Янко Георгиев направи две поредни спасявания след удари на Орлин Старокин. Преди това Александър Башлиев би неточно от воле.

Втората част не беше толкова интензивна. Срещата вървеше към нулево равенство, ако не беше демонстрацията на гениалност от ветерана Иван Цветков. В 88-ата минута той с външен валц от лявото крило намери Башлиев в наказателното поле, който от воле прати топката в напречната греда, а при добавката Станислав Костов без проблем намери празната врата.

Така Пирин завърши редовния сезон 34 точки и временно заема седмо място в класирането, след като успя да измести Ботев (Пловдив) и Берое. Нефтохимик е 12-и с 26 точки. Поражението на „шейховете“ е двойно, тъй като бургазлий най-вероятно ще играят до края на сезона без Георги Вълчев, който получи тежка контузия на коляното.

ПИРИН – НЕФТОХИМИК 1:0
1:0 Станислав Костов (88)

Резултат с изображение за фк пиринПИРИН: 22.Благой Макенджиев, 21.Александър Башлиев, 18.Юлиян Попев, 3.Румен Сандев, 14.Стилиян Николов, 9.Рос Дженкинс, 6.Орлин Старокин, 24.Антон Костадинов, 4.Кристиян Кощърна (87-17.Марио Топузов), 7.Тони Тасев (65-8.Иван Цветков), 19.Станислав Костов (90+2-30-Тодор Траянов)
Резерви: 76.Красимир Костов, 8.Иван Цветков, 20.Кирил Грозданов, 30.Тодор Траянов, 15.Димитър Благов, 27.Костадин Ничев, 17.Марио Топузов
Треньор: Милен Радуканов

Резултат с изображение за фк нефтохимикНЕФТОХИМИК: 1.Янко Георгиев, 71.Илия Миланов , 25.Ангел Грънчов, 20.Яни Пехливанов , 17.Ранди Онуоха , 13.Йордан Йорданов, 8.Николай Дюлгеров , 6.Георги Вълчев (68-19.Михаел Орачев), 22.Емануил Манев (78-24.Костадин Хазуров), 7.Иван Вълчанов (89-32.Любомир Божинов), 11.Владислав Романов
Резерви: 33.Ивайло Василев, 3.Георги Хашев, 2.Костадин Велков, 19.Михаел Орачев, 32.Любомир Божинов, 21.Мариян Огнянов, 24.Костадин Хазуров
Треньор: Христо Янев

Благоевград, ст. „Христо Ботев“
Съдия: Станислав Ставров

Най-интересното от мача по минути
1 - Начало на мача
13 -  Георги Вълчев проби през защитата на Пирин и се оказа в стрелкова позиция, но ударът му мина встрани от вратата
24 - Тони Тасев от трудна позиция не успя да завърши точно добра атака на Пирин
33 -  Александър Башлиев би от воле от наказателното поле след изпълнение на фаул, но не уцели вратата
37 -  Две поредни спасявания на Янко Георгиев. Вратарят на гостите първо отрази удар на Орлин Старокин с глава, а след това улови топката при добавката на играча на Пирин
44 -  Невероятен пропуск на Николай Дюлгеров. На три метра пред вратата от воле стреля над надпречната греда
45+1 - Край на първото полувреме
---------------------------------------------
46 - Начало на второто полувреме
80 - Спречкване между играчите на двата отбора, но съдията успя да ги укроти без да показва картони
88 -  ГОООЛ! Пирин открива резултата. Иван Цветков с хубав външен валц намери Башлиев в наказателното поле, който от воле прати топката в напречната греда. При добавката Станислав Костов без проблем намери празната врата
90+3 - Край на мача

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация

Tелевизионната програма на Първа лига (РЕГЛАМЕНТ)