Играй БЛИЦ ГЕЙМ 3 - ТУК!

След голямата сензация срещу шампиона Лудогорец (1:0) в Разград преди седмица Локомотив (Пловдив) разби у дома Верея с 3:0 в мач от четвъртия кръг на Първа лига. Абделхаким Буна (16),  Парвиз Умарбаев (33) и Симеон Райков (75-дузпа) донесоха втория пореден успех на "смърфовете". Гостите играха повече от едно полувреме с в намален състав след червения картон на Иво Иванов в 32-ата минута и все още чакат първия си гол за сезона.

Още в 8-ата минута Стивън Езе отправи атрактивен, но неточен удар за домакините, които имаха инициативата през целия мач. Осем минути по-късно след бърза контраатака Абделхаким Буна бе изведен сам срещу Георги Георгиев и го преодоля за 1:0.

„Смърфовете“ продължиха да контролират събитията на терена, а в 32-ата минута имаха вече и числен превес след изгонването на Иво Иванов от гостите заради фаул срещу Посинкович пред наказателното поле. Минута след това Парвиз Умарбаев се разписа от прекия свободен удар, пращайки топката над стената и директно във вратата за 2:0. В добавеното време на първата част Посинкович имаше страхотна възможност за ново попадение във вратата на гостите, но пропусна да се разпише от изгодна позиция.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

След почивката нямаше кой знае какви голови положение. Домакините диктуваха темпото с човек повече на терена, но не създаваха опасности пред вратата на Георгиев, който се контузи и в 66-ата минута бе заменен принудително от Цинцарски. В 75-ата минута влезлият като резерва Симеон Райков направи разликата класическа след точно реализирана дузпа, отсъдена за фаул на Емин Ахмед срещу Аралица. До края мачът просто се доиграваше.

Така Локо (Пд) записа втора поредна победа и има 6 точки на пета позиция преди останалите срещи от кръга, а Верея остава с една спечелена точка и без реализиран гол този сезон.

Следете с БЛИЦ: Първа лига - трансфери и подготовка, лято 2018

Първа лига - сезон 2018/2019

Локомотив (Пловдив) - Верея 3:0
1:0 Абделхаким Буна (16), 2:0 Парвиз Умарбаев (33), 3:0 Симеон Райков (75-дузпа)

Съставите
Локомотив (Пловдив): 71.Мартин Луков, 50.Йосип Томашевич, 7.Милош Петрович, 6.Стивън Езе, 15.Димитър Везалов, 34.Игор Банович, 91.Абдехаким Нур Буна , 21.Бирсент Карагерен (60 13.Симеон Райков ), 77.Анте Аралица, 39.Парвиз Умарбаев (59 61.Елитон Жуниор), 44.Вилим Посинкович (71 14.Димитър Илиев)
Резерви: 28.Павлин Евтимов, 16.Дуейе Мрдеша, 29.Янко Ангелов, 61.Елитон Жуниор, 12.Филип Михалевич, 13.Симеон Райков, 14.Димитър Илиев
Треньор: Бруно Акрапович (Босна и Херцеговина)

Верея: 21.Георги Георгиев И66 12.Богомил Цинцарски), 6.Иво Иванов , 33.Емил Йоргенсен, 77.Емин Ахмед, 16.Билел Малек, 18.Ангел Максимов, 30.Стефан Аличков , 77.Милен Танев (65 17.Андреи Киофу), 23.Станислав Маламов, 8.Антон Огнянов (3415.Денис Василев), 11.Милан Вушурович
Резерви: 12.Богомил Цинцарски, 3.Теофилос Курупис, 88.Майкъл Тевия, 15.Денис Василев, 17.Андреи Киофу, 28.Ндомбу Александър, 24.Сейдина Диара
Треньор: Иван Колев

Пловдив, стадион: "Локомотив"
Съдия: Драгомир Драганов

Най-интересното по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на мача.
8 - Атрактивен и неточен удар на Стивън Езе от домакините.
16 -  ГОООЛ за Локо (Пд)! След бърза контраатака Абделхаким Буна е изведен сам срещу Георги Георгиев и го преодоля за 1:0.
25 - Карагерен центрира отляво, но защитник на Верея изчисти топката.
28 - Неточен удар на Маламов от гостите.
32 - Иво Иванов спря откъсващия се Посинкович малко пред границата на наказателното поле и получи директен червен картон.
33 - ГОООЛ за Локо (Пд)! Парвиз Умарбаев се разписа от прекия свободен удар, пращайки топката над стената и директно във вратата пред погледа на Георги Георгиев за 2:0.
44 - Домакините имат инициативата с човек повече на терена, но не успяват да стигнат до трети гол.
45+2 - Посинкович имаше страхотна възможност за ново попадение във вратата на гостите, но пропусна да се разпише от изгодна позиция.
45+2 - Край на първата част!
.....................................................
46 - Начало на второто полувреме.
48 - Слаб удар към вратата на гостите.
58 - Максимов шутира и топката рикошира в защитник на домакините, а след това Луков я хвана.
61 - Центриране от корнер за домакините без опасност пред вратата на Георгиев.
66 - Вратарят Георги Георгиев се контузи и бе заменен от Богомил Цинцарски.
75 - ГОООЛ за Локо (Пд)! Симеон Райков направи разликата класическа след точно реализирана дузпа, отсъдена за фаул на Емин Ахмед срещу Аралица.
83 - Центриране от корнер за домакините без опасност за гол.
84 - Бунша шутира встрани от вратата на гостите.
85 - Маламов шутира неточно.
90+1 - Край на мача! Локо (Пд) спечели с класиката 3:0 и записа втора поредна победа.

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация