Калиакра записа втори пореден силен мач, завършвайки 1:1 с Черноморец. Преди седмица новакът взе точка като гост на ЦСКА (0:0), а днес не се даде и на "акулите", които при победа щяха да се изравнят с лидера Левски.

Домакините от Каварна първи стигнаха до гол. Той падна в 17-ата минута, когато капитанът на Калиакра Георги Кичуков центрира от пряк свободен удар, никой не успя да играе с топката в наказателното поле на Черноморец и тя влетя право в мрежата на Паскал Борел. Германският страж явно бе изненадан, не успя да реагира и му се наложи да вади кълбото от вратата си.

В 20-ата минута Николай Петров бе ударен с топката в лицето и не успя да продължи срещата, като опасенията са, че е с комоцио. Така Тони Здравков бе принуден още преди почивката да прави принудителна смяна. Мястото на Николай Петров зае Милен Бонев. До почивката не падна ново попадение, а и нямаше опасности и пред двете врати.

В началото на второто полувреме наставникът на Черноморец Красимир Балъков опита да промени нещо, като изкара Тодор Паланков от игра, а пусна Марсио Нуньо.

В 49-ата Четин Садула напредна по дясното крило, преодоля играч на гостите, но центрира слабо и Паскал Борел улови топката без проблем. В 56-ата имаше спречкване между футболисти на двата отбора в средата на терена. Всичко започна от Педриня, който фаулира Георги Кичуков, капитанът на Калиакра остана да лежи, а играчът на Черноморец започна да го дърпа, за да се изправя по-бързо. Страстите бяха бързо укротени, а съдията Таско Тасков не санкционира нито един от провинилите се.

Последваха няколко изстрела към вратата на Йордан Господинов, който се представяше добре и все успяваше да спаси.

В 79-ата минута обаче опитният страж на домакините сгреши и "акулите" изравниха. Снажният нападател Муса Койта вкара с глава, засичайки центриране отдясно на Андонио Дос Сантос, при което Господинов не се намеси убедително. За френския таран това бе първи гол с екипа на Черноморец в официален мач. До края не падна друго попадение и двата отбора си поделиха по точка - 1:1.

Във временното класиране "акулите" успяха да свалят Литекс от второто място. Черноморец вече е с 23 точки, лидерът Левски има 25, а "оранжевите" са трети с 22. За Калиакра пък днешната точка бе 10-а от началото на сезона. Равенството е второ поредно за новия треньор на Калиакра Тони Здравков, заменил Филип Филипов преди мача с ЦСКА. /БЛИЦ

Срещата по минути
7 - Антонио Дос Сантос отправя далечен изстрел, топката преминава над вратата на Калиакра
17 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Калиакра! Капитанът на домакините Георги Кичуков центрира от пряк свободен удар, никой не успя да играе с топката и тя влетя право в мрежата на Паскал Борел, който явно бе изненадан и не успя да реагира
20 - Оказва се медицинска помощ на Николай Петров, който остана да лежи на земята, след като играч на Черноморец стреля, а топката нацели лошо в лицето халфа на Калиакра
23 - smqna.jpg Николай Петров не може да продължи участие в мача, в игра се появява Милен Бонев
45 - Продължението е 2 минути
45+2 - Край на първото полувреме

46 - smqna.jpg Наставникът на Черноморец Красимир Балъков извършва първа смяна. Тодор Паланков отстъпва мястото си на Марсио Нуньо
49 - Четин Садула напредна по дясното крило, преодоля играч на Черноморец, но центрира слабо и Паскал Борел улови топката без проблем
56 - Спречкване между играчи на двата отбора в средата на терена, всичко тръгна, след като Педриня фаулира Георги Кичуков, капитанът на Калиакра остана да лежи, а играчът на Черноморец започна да го дърпа, за да се изправя по-бързо
57 - Страстите са укротени, съдията Таско Тасков не санкционира нито един от провинилите се
58 - Силен изстрел на Антонио Дос Сантос е спасен от Йордан Господинов
60 - Пропуск на Муса Койта, след като той бе добре изведен от Дос Сантос, но завършващия му удар с глава мина над вратата на домакините
72 - smqna.jpg Георги Андонов влиза в игра за Черноморец, Адриан Фернандеш напуска терена
77 - smqna.jpg Смяна и в състава на Калиакра. Иван Александров напуска, в игра се появява Георги Станчев
79 - topka.jpg ГОЛ! Гостите от Бургас изравняват - 1:1! Муса Койта бележи с глава, засичайки центриране отдясно на Андонио Дос Сантос, при което Йордан Господинов не се намеси убедително
88 - smqna.jpg Последна смяна за домакините. Марко Марков отстъпва мястото си на Диан Кателиев
90 - Продължението е 4 минути
90+4 - Край на мача. Калиакра и Черноморец завършиха 1:1

КАЛИАКРА - ЧЕРНОМОРЕЦ 1:1
1:0 Георги Кичуков (17), 1:1 Муса Койта (79)

КАЛИАКРА: 1.Йордан Господинов, 3.Мартин Димов, 4.Детелин Димитров, 5.Антон Димитров, 8.Ивайло Раденцов, 10.Николай Петров (23-30.Милен Бонев), 15.Антон Петров, 17.Георги Кичуков, 20.Марко Марков (88-11.Диан Кателиев), 22.Четин Садула, 9.Иван Александров (77-23.Георги Станчев)
Резерви: 12.Мирослав Радев, 11.Диан Кателиев, 23.Георги Станчев, 25.Александър Събев, 27.Александър Младенов, 30.Милен Бонев, 31.Георги Филипов
Треньор: Антон Здравков

4ernomorec.JPG
ЧЕРНОМОРЕЦ
: 33.Паскал Борел, 2.Траян Дянков, 4.Енис Хайри, 6.Орлин Старокин, 11.Пламен Крумов, 14.Рикардо Андре, 16.Тодор Паланков (46-8.Марсио Нуньо), 30.Антонио Дос Сантош, 78.Педриня, 9.Адриан Фернандеш (72-77.Георги Андонов), 39.Муса Койта
Резерви: 12.Стоян Колев, 3.Венцислав Бонев, 8.Марсио Нуно, 10.Костадин Дяков, 13.Мартин Тошев, 22.Цветомир Цонков, 77.Георги Андонов
Треньор: Красимир Балъков