ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 2 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Локомотив (София) спечели с 2:0 гостуването си на Ботев (Враца) от 16-ия кръг на Efbet Лига. Така "железничарите" се съвзеха след тежкото 0:6 от Ботев (Пловдив) в миналия кръг.

Точни за успеха във Враца бяха новите попълнения Гонсало Кардосо и Антони Иванов. Португалецът се разписа в 30-ата минута, а Иванов бе точен в 60-ата и след последния съдийски сигнал Данило Дончич и футболистите му ликуваха.

Мачът във Враца започна в доста бавно темпо, като първото по-интересно положение дойде в 5-ата минута, когато Браян Переа се свлече в наказателното поле след съприкосновение с вратаря на гостите Александър Любенов, но колумбиецът беше в засада и дузпа не последва.

200 лв. Начален Бонус Спорт!

В 20-ата минута Мартин Христов засече с глава центриране от корнер, но право в напречната греда. Малко по-късно Момчил Цветанов пробва изстрел, но изпрати топката високо над вратата на Локомотив.

В 27-ата минута футболистите на Христо Янев можеха да открият резултата, но късметът отново бе със столичани. Стефан Велев получи възможност да стреля от близка дистанция, топката се отби в крака на Гонсало Кардосо и срещна лявата греда на вратата на Федерико Бариос.

Три минути по-късно футболистите на Локо (Сф) изненадващо стигнаха първи до попадението. 23-годишният Гонсало Кардосо отбеляза с глава след центриране на Валентин Николов от корнер - 0:1. За португалеца това е първо попадение с екипа на "железничарите".

След почивката падна още един гол. В 60-ата минута Антони Иванов получи подаване от Бруно Франко и се разписа с точен удар по земя, подпечатвайки победата на Локомотив (София).

Това е едва пети случай в историята, в който "железничарите" си тръгват с успех от Враца в мачовете за първенство.

В класирането Локомотив (Сф) е на 12-ото място със 17 точки, а врачани са предпоследни с 10 т. след петата си поредна загуба в Efbet Лига.

Еfbet Лига - сезон 2023/2024
Класирането в Efbet Лига
Купа на България - сезон 2023/2024

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!

БОТЕВ (Враца) - ЛОКОМОТИВ (Сф) 0:2
0:1 Гонсало Кардосо (30), 0:2 Aнтони Иванов (60)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
14  Капитанът на гостите Красимир Милошев центрира, Димитър Митков засече с глава, топката прелетя над вратата.
20  ГРЕДА! Мартин Христов надскочи Диме Димов след центриране от корнер, изпращайки топката в напречната греда на вратата на Локомотив.
27  ГРЕДА! Удар на Стефан Велев, топката рикошира в крака на Гонсало Кардосо и се отби в левия страничен стълб на вратата на гостите.
30  ГОЛ! 1:0 за Локомотив след попадение на Гонсало Кардосо, който се разписа с глава след центриране на Валентин Николов от ъглов удар.
45+1 - Край на първото полувреме.
-------------
46 - Начало на второто полувреме.
60  ГОЛ! 2:0 за Локомотив след попадение на Антони Иванов. Бруно Франко беше изведен на лявото крило и нахлу на скорост в наказателното поле, върна топката към халфа, който отбеляза в долния ляв ъгъл на Федерико Бариос.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+4 - Край на мача.

БОТЕВ (Враца): 34. Федерико Бариос, 23. Браян Мендоса (56  18.Диого Барбоса), 4. Луиз Фелипе (66  11.Жан Пиер Да Силва), 20. Мартин Христов (66  3.Мартин Кавдански), 7. Момчил Цветанов (к), 77. Стефан Велев (66  16.Красимир Тодоров), 37. Марио Киконда , 10. Спас Георгиев, 14. Марко Мажуга, 21. Бубакар Траоре (56  9.Даниел Генов), 19. Браян Переа
Резерви: 76. Красимир Костов, 8. Митко Панов, 9. Даниел Генов, 3. Мартин Кавдански, 18. Диого Барбоса, 16. Красимир Тодоров, 11. Жан Пиер Да Силва, 24. Мартин Смоленски, 26. Луга Джиле
Tреньор: Христо Янев

Локомотив София
ЛОКОМОТИВ (Сф): 24. Александър Любенов, 4.Диме Димов , 2. Гонсало Кардосо , 22. Ивайло Найденов (63  16.Симеон Мечев), 12. Бруно Франко, 26. Красимир Милошев (к)  (81  20.Диого Тешейра ), 31.Красимир Станоев, 21.Антони Иванов , 10. Валентин Николов (63  15.Лука Иванов), 45. Димитър Митков (81  9.Калоян Кръстев ), 11.Карлос Франса (88  98.Стив Траоре)
Резерви: 1. Бабукар Гайе, 20. Диого Тешейра, 9. Калоян Кръстев, 13. Галин Минков, 5. Даниел Ками, 16. Симеон Мечев, 15. Лука Иванов, 93. Стефан Ламбезе, 98. Стив Траоре
Треньор: Данило Дончич

Враца, стадион "Христо Ботев"
Съдия: Волен Чинков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР