Септември (София) започна сезона в Югозападната "В" група с равенство срещу Вихрен (Сандански). Възпитаниците на Николай Митов завършиха 1:1 и записаха първа точка в актива си, а още идната неделя на тима предстои тежко изпитание - домакинство на ЦСКА на стадион "Локомотив".

При гостуването в Сандански "септемврийци"поведоха в 30-ата минута. Петър Тончев отбеляза с изстрел извън наказателното поле. Преди това още в 3-ата минута пропуск направи Кристиян Петров.

Ники Митов заложи на стартов състав: Емил Петров, Кирил Брестовички, Николай Николов, Роналд Донев, Стоян Предев, Мартин Димитров, Илиян Гаров, Анатоли Тодоров, Кристиан Петров, Петър Тончев, Христо Спасов.

През втората част в игра се появиха Асен Чандъров, Доменик Аврамов и Антонио Павлов. В средата на второто полувреме домакините от Сандански изравниха резултата след контраатака. В последната минута на срещата късметът покри столичани, след като играч на Вихрен пропусна сам на празна врата.