Сливен и Академик (София) изпаднаха от “А” група и от догодина ще се състезават във втора дивизия. Сливен загуби у дома от Миньор с 0:3, а Академик падна от ЦСКА с 1:2 в последния 30-и кръг на първенството. Най-големият печеливш поне за кратко е Видима-Раковски. Тимът от Севлиево остана на 14-а позиция, след като победи като домакин с 2:1 Пирин. Видима ще играе бараж с победителя от завършилите на второ място в Западната и Източната “Б” групи. Сливен финишира на последна позиция с 19 точки, Академик с 20 точки, а Видима е с 25.

Видима притисна „орлетата" в самото начало на двубоя. В 16-ата минута Александър Бранеков отправи отлично центриране към Ангел Русев, той изскочи сам срещу стража на Пирин Аршинков и не сбърка за 1:0. Секунди по-късно отново Русев излезе на стрелкова позиция, но този път вратарят на гостите отрази. В 24-ата минута Евгени Игнатов върна топката към Христо Господинов, който не сбърка от удобната позиция и с точен изстрел матира „орлетата" за 2:0. Гостите успяха да върнат едно попадение. В 40-ата минута Димитър Воденичаров намали на 1:2 след пас на Иван Цветков.

Сливен се раздели с “А” група след тежко поражение у дома от Миньор с 0:3. Детската градина на Йордан Лечков не успя да се противопостави на гостите и логично загуби. Още в 8-ата минута Томислав Павлов бе изпуснат от защитата на домакините и от границата на наказателното поле откри резултата – 1:0. В 55-ата минута надеждите на Сливен се изпариха. Вратарят Евгени Караманов допусна грешка и Аджов вкара втори гол за Миньор. 10 минути по-късно Караманов бе заменен, но влезлият на мястото му Господинов също не успя да удържи нападението на Миньор. В 66-ата минута гостите от Перник направиха 3:0 след втори гол на Томислав Павлов.

ВИДИМА-РАКОВСКИ - ПИРИН 2:1
1:0 Ангел Русев (16), 2:0 Христо Господинов (24), 2:1 Димитър Воденичаров (40)

Vidima_Rakovski.JPG
ВИДИМА: 62.Ивайло Василев, 25.Цветомир Панов, 6.Александър Бранеков, 3.Самет Ашимов, 17.Калин Щърков, 5.Георги Стойчев, 7.Васил Велев, 15.Ангел Русев, 19.Евгени Игнатов, 10.Христо Господинов, 20.Атанас Иванов
Резерви: 22.Пламен Колев, 35.Траян Траянов, 14.Иван Скерлев, 11.Владимир Владимиров, 21.Николай Цветков, 8.Станимир Андонов, 9.Николай Владинов
Треньор: Димитър Тодоров

pirin.JPG
ПИРИН: 1.Атанас Аршинков, 20.Александър Башлиев, 26.Юлиян Попев, 25.Димитър Наков, 27.Радослав Митревски, 7.Руслан Иванов, 14.Янко Сандански, 6.Димитър Воденичаров, 9.Веселин Стойков, 24.Иван Цветков, 29.Димитър Илиев
Резерви: 22.Веселин Ганев, 3.Иван Михов, 30.Мирослав Ризов, 16.Костадин Кацимерски, 10.Александър Якимов, 19.Калоян Стоянов, 21.Антон Карачанаков
Треньор: Костадин Ангелов

Севлиево, стадион "Раковски"
Съдия: Георги Кабаков

------------------------------------------------------

СЛИВЕН - МИНЬОР 0:3
0:1 Томислав Павлов (8), 0:2 Костадин Аджов (55), 0:3 Томислав Павлов (66)

СЛИВЕН: 12.Евгени Караманов (65-1.Анатолий Господинов), 17.Дилян Колев, 18.Стоян Георгиев, 3.Християн Попов, 6.Милчо Макенджиев (46-27.Георги Хашев), 5.Якуб Идризов, 21.Ивайло Петров, 16.Стоян Стефанов, 22.Георги Петров (46-4.Георги Недялков), 10.Валентин Веселинов, 11.Веселин Марчев
Резерви: 1.Анатолий Господинов, 27.Георги Хашев, 8.Марко Илич, 19.Андрей Стоев, 9.Георги Каранейчев, 4.Георги Недялков, 25.Пламен Димитров
Треньор: Димчо Ненов
МИНЬОР: 1.Николай Банков, 2.Васил Божиков, 3.Адриан Олегов, 9.Костадин Аджов, 10.Томислав Павлов, 11.Илиан Илиев, 20.Давид Стоянов, 24.Димитър Петков, 33.Том, 42.Фарес Брахими, 77.Любомир Тодоров
Резерви: 31.Светлин Славчев, 4.Николай Христозов, 7.Милен Василев, 13.Ивайло Стоянов, 8.Йорданов, 14.Ивайло Цветков, 17.Здравков
Треньор: Стойчо Стоев