Сливен и Калиакра не се победиха и завършиха 1:1 в контрола, играна пред почти 1000 зрители на стадион "Хаджи Димитър" под Сините камъни.

Двубоят започна равностойно, но в първите минути головите положения бяха рядкост. Футболистите на Филип Филипов първи стигнаха до противниковата вртата в 12-ата минута, когато след разиграване между Четин Садула и Георги Станчев, топката попадна в Георги Филипов, но той от чиста позиция пропусна да нанесе завършващ удар. Две минути по-късно Светльо Петров отправи хубав изстрел от границата на наказателното поле и изпрати топката в ръцете на Георги Георгиев.

Първото положение за домакините дойде в 18-ата минута, когато Деян Христов стреля от пряк свободен удар, но не можа да намери очертанията на вратата. В 24-ата минута Садула напредна в половината на Сливен и пусна към Станчев на границата на наказателното поле, но там защитата се намеси и изчисти. Три минути по-късно Светльо Петров изведе добре Садула, който стреля от границата на наказателното поле, но топката бе избита в корнер.

Тимът на Драголюб Симонович изпусна най-чистото си положение в 26-ата минута, когато Адриано Миранда отправи коварен изстрел от границата на малкото наказателно поле, но Йордан Господинов като по чудо спаси. В 36-ата шут на Садула изпрати топката в ръцете на вратаря. Минута по-късно Деян Христов се отчете с атрактивна задна ножица, която не донесе гол, но зарадва сливенските фенове.

Устремът на каварненци доведе до резултат в 38-ата минута, когато Четин Садула бе фаулиран в наказателното поле. Светослав Петров застана зад топката и с прецизен прехвърлящ удар откри резултата.

През второто полувреме каварненци излязоха крайно мотивирани, но не съумяха да удържат преднината си. В 50-ата минута Садула, който бе изведен на добра позиция отправи удар, но вратарят изби в корнер. Едно от най-чистите положения за футболистите на Филип Филипов дойде в 63-ата минута, когато Иван Здравков центрира към Иван Петков, който стреля, но ударът му бе избит. Четири минути по-късно Стоян Стефанов бе изгонен заради червен картон, показан му от младия рефер Валентин Станчев, ръководил отлично срещата пред погледа на шефа на Съдийската комисия Костадин Костадинов.

Изравнителното попадение за "войводите" дойде в 72-ата минута, когато Деян Христов преодоля защитник на Калиакра, излъга вратаря Йордан Господинов и изпрати топката в мрежата - 1:1. Четири минути преди края на срещата тимът на Сливен бе на крачка от нов гол, но ударът на Филип Филипов бе отлично отразен от влезлият като резерва страж на гостите Мирослав Радев.

СЛИВЕН - КАЛИАКРА 1:1