Сливен победи Нефтохимик с 3:1 в контрола. Двата състава се срещнаха за втори път в рамките на един месец, като и двата пъти "войводите" надиграха съперника си (б.а. - отборът на Лечков би "шейховете" с 1:0 за първенството на Източната "Б" група на 10 септември).

В контролата днес домакините изиграха силно първо полувреме, през което футболистите изцяло оправдаха доверието на старши треньора Димчо Ненов, пише sliven-sport. Резултатът не закъсня. Още на почивката "войводите" поведоха с 2:0. В 17-ата минута Ивелин Костов откри, а в 33-ата Миндев удвои, като и двете попадения бяха след асистенции на Хюсеин Филипов. През втората част с различен състав Сливен достигна до трети гол. Отбеляза го Атанас Апостолов в 75-ата минута след пас на Камбуров.

Почетното пападение за гостите дойде 6 минути преди края на срещата, след като Йорданов си изработи дузпа и след това не сгреши при изпълнението на 11-метровия наказателен удар.

СЛИВЕН: Караманов, Ив. Петров, Динев, Георгиев, Стоев, Идризов, Св. Петров, Филипов, Костов, Веселинов, Миндев (Господинов, Диян Димитров, Хашев, Марем, Тодоров, Чанев, Пл.Димитров, Антонов, Стоев, Апостолов, Камбуров)

НЕФТОХИМИК: Г. Христов, Юри Иванов, Костов, Тодор Стоев, Ив. Тодоров, Щерев, Ценов, Желев, Алексиев, Златев, Колев (Данчев, Тодор Тодоров, Благоев, Калоянов, Милен Христов, Йорданов, Стайков, Антон Иванов, Лефтеров)