Сливен е на крачка от изпадане от “А” група, след като падна на своя стадион от Локо (Сф) с 0:2. Така домакините остават на последната позиция в класирането с 19 точки и шансовете им да се спасят са минимални.

Локомотив запази четвъртата си позиция и води на преследвачите Черно море и Локо (Пд) съответно с 2 и 3 точки. Както е известно, ако ЦСКА победи Славия във финала за Купата на страната, четвъртият в крайното класиране на първенството ще играе в Лига Европа.

Двата гола за “железничарите” в Сливен реализираха Марчо Дафчев и Владислав Романов, като първият се отчете и с две греди.

В 30-ата минута бе първото сериозно положение в срещата, но хубавият удар на Дафчев се отби от гредата. В следващата атака той вкара с глава след центриране на Искрен Писаров.

Второто полувреме започна с натиск на “червено-черните”. В 51-ата минута той доведе до резултат. Младият Владислав Романов проби, направи двойно подаване с Дафчев и се разписа за 2:0.

В 59-ата минута Сливен стигна до гол, който бе отменен, тъй като Веселин Марчев прати топката в мрежата с ръка. До края на мача Дафчев разтресе за втори път гредата в 71-ата минута./БЛИЦ

СЛИВЕН - ЛОКО (Сф) 0:2
0:1 Марчо Дафчев (31), 0:2 Владислав Романов (53)

sliven.jpgСЛИВЕН: 12.Евгени Караманов, 27.Георги Хашев, 3.Христиан Попов, 20.Мартин Цирков (30-17.Дилян Колев), 19.Андрей Стоев, 5.Якуб Идризов, 16.Стоян Стефанов, 8.Марко Илич, 7.Димо Бакалов, 10.Валентин Веселинов, 11.Веселин Марчев
Резерви: 1.Георги Георгиев, 6.Милчо Макенджиев, 4.Георги Недялков, 22.Георги Петров, 18.Стоян Георгиев, 9.Георги Каранейчев, 17.Дилян Колев
Треньор: Димчо Ненов
loko_sofia.JPG
ЛОКО (Сф): 84.Валентин Галев, 28.Атанас Атанасов, 33.Дарко Савич, 11.Кристиян Добрев, 14.Милен Лахчев, 8.Светослав Дяков, 18.Калоян Караджинов, 4.Искрен Писаров, 25.Преслав Йорданов, 10.Марчо Дафчев, 88.Владислав Романов
Резерви: 22.Боян Пейков, 17.Ивайло Димитров, 19.Йордан Върбанов, 37.Илиян Гаров, 77.Юсеф Идриси, 15.Румен Горанов, 9.Дормушали Саидходжа
Треньор: Диян Петков

Сливен, стадион "Хаджи Димитър"
Съдия: Стефан Спасов

Срещата по минути
30 - ГРЕДА! Удар на Марчо Дафчев среща гредата.
31 - topka.jpg ГОЛ! Локо (Сф) повежда - 0:1! Марчо Дафчев бележи с глава след центриране на Искрен Писаров.
45 - Удар на Якуб Идризов, топката преминава на сантиметри над напречната греда.
45+1 - Край на първото полувреме.

53 - topka.jpg ГОЛ! Втори гол за "железничарите" - 0:2! Владислав Романов напредна по лявото крило, направо двойно подаване с Марчо Дафчев, след което нанесе точен удар и удвои преднината на Локо (Сф).
59 - jalt.jpg Жълт картон за Веселин Марчев, който играе с ръка и вкарва топката в мрежата на "железничарите", но действието му не остава незабелязано от съдията.
68 - Евгени Караманов спасява удар от близко разстояние на Дормушали Саидходжа.
71 - ГРЕДА! Втора греда в мача, уцелена от Марчо Дафчев.
90 - Край на мача. Локо (Сф) победи с 2:0 в Сливен.