Сливен победи с убедителното 7:1 Макак (Шумен) в последната си контрола преди началото на сезона в Източната "Б" група.

Още до 25-ата минута Мирослав Миндев оформи своя хеттрик.

В 32-ата Валентин Веселинов направи 4:0. До почивката Сливен отбеляза и пети гол, а негов автор стана Ивелин Костов. Той се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Симеон Ганчев.

След почивката двамата треньори извършиха множество смени и темпото на игра спадна. Все пак в 55-ата минута Ласков вкара за 6:0, а малко по-късно гостите реализираха почетно попадение.

До края на мача футболистите на Сливен продължиха да контролират играта и създадоха доста положения, но пропуски направиха Ивайло Петров и Ангел Тренчев. Крайното 7:1 оформи Ласков, който се възползва от отлично подаване на Петров.

На 13 август (събота) "войводите" стартират сезона в Източната "Б" група с гостуване на Спартак 1918 (Варна).