Сливен постигна първа победа в “А” група след успех с 1:0 като гост на Академик (София). Единственото попадение в мача, който се игра на стадион "Славия", вкара Диян Христов в 21-ата минута след асистенция на Миранда.

Домакините започнаха по-добре срещата, но изстрели на Иван Редовски и Петров в началните минути излязоха в аут. В 15-ата минута Редовски пропусна, след като стреля в аут, вместо да намери свой съотборник в наказателното поле. В 21-ата минута Сливен откри резултата чрез Диян Христов. Той получи пас от Адриано Миранда, който напредна през центъра и имаше основна заслуга за попадението. До края на полувремето “студентите” опитаха да наложат натиск, но не успяха да стигнат до гол.

През втората част гостите играха умно и задържаха по-често топката. Футболистите на Академик опитаха далечни удари, но не успяха да направят нищо сериозно и загубиха./БЛИЦ

АКАДЕМИК (СОФИЯ) - СЛИВЕН 0:1

0:1 Диян Христов (21)

Мачът по минути с БЛИЦ
3 -
силен шут на Иван Редовски от Академик, но топката мина над вратата
4 - нова атака на Академик, Редовски подаде към Аспарух Василев, той центрира, но топката не стигна до нападателя
11 - Михаил Петров стреля към вратата на Сливен, но топката излезе над вратата
15 - пропуск на Иван Редовски, той получи пас от Аспарух Василев, вместо да подаде към Будинов, реши да стреля и прати топката в аут
17 - smqna.jpg смяна в състава на Сливен, на мястото на Георги Игнатов в игра влиза Иван Коконов
21 - topka.jpg ГООЛ за Сливен, голмайстор Диян Христов, който получи подаване от Адриано Миранда в наказателното поле. Именно Миранда организира атаката за гостите от Сливен
37 -
Иван Редовски от Академик е задържан в наказателното поле, но преди това е имало флаг за засада
45 -
2 минути добавено време