Сливен взе важни три точки при гостуването си на Берое. “Войводите” спечелиха с 1:0 след попадение на Деян Христов в началото на второто полувреме. С трите точки тимът на Йордан Лечков остана над чертата с изпадащите с 3 точки пред 14-ия Локо (Мз).

Първото полувреме бе равностойно. За Берое с пропуски се отчетоха Дончо Атанасов и Милен Танев. Миранда и Тонев бяха най-активни в предни позиции за Сливен. В 37-ата минута Искрен Писаров пропиля най-чистото положение за “зелените”, като засече центриране от корнер, но би в аут.

Още в 51-ата минута гостите от Сливен откриха резултата. Голмайсторът на тима Деян Христов се освободи от защитата в наказателното поле и останал очи в очи с Боян Пейков го преодоля за 1:0. До края на мача Георги Андонов опита да върне равенството, но двата му удара не преодоляха Тодор Тодоров./БЛИЦ

БЕРОЕ – СЛИВЕН 0:1
0:1 Д. Христов (51)

Берое: 22.Боян Пейков, 2.Здравко Илиев, 5.Иво Иванов, 25.Мирослав Енчев, 24.Станислав Бачев, 21.Милен Танев, 10.Диан Генчев (77 - Костадин Арнаудов), 7.Слави Жеков, 17.Искрен Писаров (61 - 20.Николай Станков), 11.Дончо Атанасов, 77.Георги Андонов

Сливен: 1.Тодор Тодоров, 27.Владислав Ямуков, 13.Васил Велев (71 - Явор Иванов)(74 - Живко Динев), 24.Филип Филипов, 16.Мартин Ковачев, 22.Петър Стоянов, 7.Мирослав Миндев, 18.Атанас Зехиров (46 - 6.Николай Димитров), 32.Адриано Миранда, 14.Деян Христов, 10.Александър Тонев

Стадион: “Берое”
Съдия: Ивайло Стоянов
Жълти картони: Г. Андонов, Апостолов, Бачев, Илиев (Б), Динев (С)

Срещата по минути
1 – Начало на мача
2 - Мартин Ковачев действа добре в защита
6 - Удар на Дончо Атанасов, Тодоров улови
7 - Миранда стреля, но неточно
12 - Първо опасно положение за Берое. Атанасов центрира, но Ямуков изчисти. Милен Танев засече и шутира, но бранител изби
19 - Александър Тонев стреля от двайсетина метра в аут
22 - Танев изведе Атанасов, но Ковачев изби
37 - Писаров засече остро центриране на Дончо Атанасов, но би неточно
45 - Край на първото полувреме

46 - Начало на второто полувреме
51 - ГОООЛ! 1:0 за Сливен. Деян Христов се пребори със защитата на Берое и излезе очи в очи с Пейков, като го преодоля за 0:1
54 -
Опасен удар на Георги Андонов от фаул, Тодор Тодоров изби
68 - Атанас Апостолов пада в наказателното поле за дузпа, съдията Ивайло Стоянов му дава жълт картон