Сливен се наложи с 8:2 като гост над състава на Ботев (Пд) в мач от третия кръг на Дублиращата група. Антон Иванов вкара първия гол още в 4-ата минута. В 23-ата минута домакините изравниха след изпълнение на дузпа на Христо Сталев. Две минути преди края на първото полувреме Атанас Апостолов увеличи преднината на "воеводите". Интригата на първата част завърши в последната минута на полувремето, когато Ивайло Петров от дузпа направи резултата 1:3.

След почивката Сливен продължи с атаките и голът не закъсня. В 62-ата минута отново Апостолов направи резултата на 1:4. Пет по-късно Апостолов покачи на 1:5.

До края на срещата се разписаха и Александър Балездров, Иван Винков и отново сложилият началото на головата фиеста Антон Иванов, като головата сметка нарастна на 1:8. В 90-ата минута домакините успяха да вкарат още един гол чрез Петко Василев и така мача завърши при резултат 2:8./БЛИЦ

Дублираща група - 3 кръг
Черноморец - Берое 2:0
Литекс - Левски 0:1
Славия - Пирин 0:0, прекратен в 30-ата минута заради наводнен терен. Срещата ще се доиграе днес от 18,00 часа
Ботев - Сливен 2:8