Сливен записа впечатляваща победа с 6:1 над Видима-Раковски. "Войводите" тотално надиграха гостите от Севлиево и заслужено се поздравиха с успеха. Победата е втора за избраниците на Дуци Симонович, които вече имат 7 точки в актива си. Любопитното е, че в предишните си 6 мача Сливен вкара едва 3 попадения на съперниците си, а днес успя на шест пъти да прати топката в мрежата на Видима-Раковски.

С хеттрик за домакините се отчете Деян Христов, а до 35-ата минута точни бяха още Владислав Ямуков и Филип Филипов. През втората част падна само едно попадение. Негов автор стана новото бразилско попълнение на "войводите" Давид Лазари, оформил крайното 6:1 в 67-ата минута.

Домакините започнаха отлично срещата, след като откриха резултата още в 1-ата минута за кеф на близо 2-те хиляди феновете по трибуните на стадион "Хаджи Димитър". Автор на попадението бе Деян Христов, който засече центриране от фаул на Коконов.

"Войводите" продължиха да атакуват, но малко изненадващо, в 21-ата минута гостите от Севлиево успяха да изравнят. Ангел Русев се възползва от груба грешка на стража на Сливен Евгени Караманов и вкара за 1:1.

Попадението не стъписа домакините и три минути по-късно те отново излязоха напред след ново попадение на Христов. Голаджията реализира дузпа, отсъдена за игра с ръка на Самет Ашимов. В 27-ата Владислав Ямуков вкара с шут за 3:1, а 4 минути по-късно Деян Христов оформи своя хеттрик, с което подпечата победата на Сливен - 4:1. До края на полувремето сред голмайсторите се записа и Филип Филипов. Талантливият защитник направи 5:1 в 35-ата.

През втората част домакините значително намалиха оборотите и успяха да вкарат само още един гол във вратата на гостите от Севлиево. В 67-ата точен за крайното 6:1 бе новото бразилско попълнение на "войводите" Давид Лазари. /БЛИЦ

СЛИВЕН - ВИДИМА-РАКОВСКИ 6:1
1:0 Деян Христов (1), 1:1 Ангел Русев (21), 2:1 Деян Христов (24-дузпа), 3:1 Владислав Ямуков (27), 4:1 Деян Христов (31), 5:1 Филип Филипов (35), 6:1 Давид Лазари (67)

СЛИВЕН
: 12.Евгени Караманов, 24.Филип Филипов, 16.Мартин Ковачев, 5.Явор Иванов, 19.Евгени Игнатов, 4.Мартин Василев (10.Валентин Веселинов), 7.Мирослав Миндев, 27.Владислав Ямуков, 15.Адриано Миранда (11.Давид Лазари), 22.Иван Коконов, 14.Деян Христов (6.Николай Димитров)

ВИДИМА-РАКОВСКИ: 16.Димитър Пантев, 35.Ванчо Траянов, 3.Самет Ашимов, 14.Станков (20.Мирослав Антонов), 6.Александър Бранеков, 21.Николай Цветков, 7.Васил Велев (9.Николай Владинов), 10.Герасим Заков, 15.Ангел Русев, 17.Анатоли Тодоров (24.Атанас Пашкулев), 5.Георги Стойчев

Стадион: "Хаджи Димитър"
Съдия: Ахмед Ахмед

Срещата по минути
1 – Начало на мача
1 - topka.jpg ГОООЛ! 1:0 за Сливен. Деян Христов бележи, след като засече центриране от корнер на Коконов
5 - Деян Христов изпълни добре пряк свободен удар, но ударът му мина над вратата
21 - topka.jpg ГОООЛ! Видима изравнява - 1:1. Евгени Караманов сгреши, Ангел Русев се възползва и вкара за гостите
23 - дузпа за Сливен след игра с ръка на Самет Ашимов
27 - topka.jpg ГОООЛ! 3:1 за Сливен. Ямуков се откъсна и сам срещу вратаря вкара хладнокръвно за 3:1
31 - topka.jpg ГОООЛ! 4:1 за Сливен. Деян Христов вкара третия си гол в мача, като засече с глава центриране от корнер
35 - topka.jpgГОООЛ! 5:1 за Сливен. Филип Филипов се възпозлва от грешка в защитата и вкара петия гол за тима си
45 - край на първото полувреме

46 - начало на второто полувреме
67 - topka.jpg ГОООЛ! 6:1 за Сливен. Първото си попадения за тима вкарва браилецът Лазари