Монтана и Сливен не се победиха, завършвайки 2:2 в срещата от 27-ия кръг на "А" група, играна на стадион "Огоста".

"Войводите" повече желаеха победата и бяха близо да я постигнат. Равенството в никакъв случай не ги устройва, тъй като три кръга преди края на първенството, тимът на Йордан Лечков се закотви на последното 16-о място с актив от 19 точки.

Гостите от Сливен откриха резултата на "Огоста" в 19-ата минута, когато Георги Хашев пусна дълъг извеждащ пас към Димо Бакалов, който бе изпуснат от Николай Домакинов и без проблеми преодоля Христо Иванов за 0:1.

В 34-ата домакините изравниха чрез Луис Едуардо. Бразилският нападател прати топката в мрежата на Евгени Караманов, засичайки с глава подаването на Владимир Мичев - 1:1.

В 40-ата минута Домакинов отново изпусна Димо Бакалов, който излезе сам срещу Христо Иванов, но вратарят спаси. Секунди след това обаче Бакалов отправи силен изстрел от 20-ина метра, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата за 1:2.

След почивката избраниците на Атанас Джамбазки успяха да изравнят. В 62-ата минута Атанас Чипилов центрира в наказателното поле на Сливен и Венцислав Христов се разписа с глава - 2:2.

След равенството Монтана заема 11-ото място с 29 точки. /БЛИЦ

МОНТАНА - СЛИВЕН 2:2
0:1 Димо Бакалов (19), 1:1 Луис Едуардо (34), 1:2 Димо Бакалов (41), 2:2 Венцислав Христов (62)

Срещата по минути
19 - topka.jpg ГОЛ! Гостите от Сливен повеждат в резултата - 0:1! Георги Хашев пусна извеждащо подаване към Димо Бакалов, който бе изпуснат от Николай Домакинов и преодоля Христо Иванов.
34 - topka.jpg ГОЛ! Домакините изравняват - 1:1! Луис Едуардо бележи, засичайки центриране на Владимир Мичев.
41 - topka.jpg ГОЛ! "Войводите" бележат втори гол - 1:2! Отново Димо Бакалов е точен. Звездата на Сливен стреля от 20-ина метра, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Христо Иванов.
45 - Край на първото полувреме.

62 - topka.jpg ГОЛ! Домакините изравняват - 2:2! Атанас Чипилов центрира в наказателното поле на Сливен, където Венци Христов засича топката с глава и я праща в мрежата на Караманов.
90 - Край на мача. Монтана и Сливен завършиха 2:2.
МОНТАНА: 1.Христо Иванов, 4.Муса Гай, 5.Николай Домакинов, 17.Николай Николов, 18.Атанас Фиданин, 6.Тихомир Трифонов, 21.Даниел Гаджев, 16.Владимир Мичев, 8.Димитър Илиев, 10.Венцислав Христов, 11.Атанас Чипилов
Треньор: Атанас Джамбазки