Сливнишки герой победи македонския ФК Охрид с 3:2 като гост в приятелски мач, пишат колегите от Football24.bg.

Преди срещата двата отбора заедно с консула на България в Македония и други официални лица поднесоха венци и цветя на мястото на трагедията с потъналия български кораб в Охридското езеро.

Двубоят се игра пред 400 зрители при изключително студено време. В 12-ата минута голмайсторът на тима от Сливница Юлиян Куртелов откри резултата след плътен удар. 6 минути по-късно Станимир Георгиев центрира от аутлинията и Кристиан Кочилов с лекота вкара втория гол.

В 70-ата минута се стигна до куриозен автогол. Любомир Симеонов върна към вратаря Велчев, който не успя да спре добре топката и тя премина голлинията - 1:2.
Пет минути преди края отново Юлиян Куртелов изскочи на чудесна позиция и с хубав шут направи резултата 1:3.
Домакините получиха право на дузпа, чрез която оформиха крайния резултат – 2:3.