Юношите младша възраст на Славия победиха донякъде изненадващо, но напълно заслужено актуалния вицешампион при децата ЦСКА с 2:0 като домакин, в мач от градското първенство на родените 1998 г.

Двата отбора се изравниха по точки на второто място в класирането. А "белите" си върнаха за поражението с 1:6 по-рано през сезона. Отборът, воден от Християн Войнов, показва прогрес и постоянство напоследък, прави добри игри след противоречивия старт, пише Viasport.bg.

„Белите” имаха инициативата през първата част, като само липсата на късмет и прибързаност не им позволи да водят убедително. Полувремето дойде „само” при 1:0. Голът отбеляза Шади Дауд в 19-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Валентин Сливов. Това беше и първото по-сериозно положение пред една от двете врати. Вратарят Слави Петров уцели ъгъла, но не успя да предотврати попадението.

Още в следващата минута голмайсторът Дауд центрира от аутлинията, но Йордан Попов се размина с топката, след което два удара на негови съотборници бяха блокирани. Славистите спечелиха фаул пред наказателното поле, но не се възползваха. В 33-ата Ивайло Найденов от Славия завърши по чудесен начин бърза контра на отбора си, ала Петров улови. В края на първата част стражът на "червените" подцени едно центриране, топката тупна пред него и го прехвърли, той все пак я догони, а и бе фаулиран от Йордан Попов.

Очакванията на стадиона бяха ЦСКА да промени играта си и да търси победата след почивката, но славистите играеха организирано и най-вече дисциплинирано, с което отлично се противопоставяха на противника. Йордан Попов в 44-ата минута бе изпуснат отдясно на атаката на Славия, изпревари вратаря, но шутът му бе отразен от "червен" защитник от голлинията.

В 50-ата минута най-активният от гостите Тодор Христов не съумя да засече центриране в наказателното поле на Славия. Минута по-късно вратарят на домакините боксира на два пъти добре, а при добавката с параболичен удар Кристиян Славов нацели напречната греда.

Множеството смени и фаулове в средата на терена накъсаха играта и свалиха темпото, но все пак Ивайло Найденов, дошъл в Славия от Левски през лятото, реши всичко в 77-ата минута. Тогава той бе изведен зад гърба на защитата на „червените”, напредна и с премерен удар отбеляза за 2:0.

След края на срещата радостта на „белите” бе голяма, докато при „червените” настроението напълно обяснимо бе минорно.

Ден по-рано пък Славия надигра ЦСКА и при децата от набор 2000, където стигна до 3:0.

Славия - ЦСКА 2:0
1:0 Шади Дауд (19-дузпа), 2:0 Ивайло Найденов (77)

Славия: Николай Георгиев, Кирил Георгиев, Любомир Николов-капитан, Сашо Сашов, Живко Станимиров (Димитър Андонов), Роберт Тодоров, Ивайло Найденов (Мартин Тодоринов), Стивън Славков (Самуил Димитров), Йордан Попов (Калоян Кръстев), Шади Дауд (Браян Сандов), Валентин Сливов (Александър Златков)
Треньор: Християн Войнов

ЦСКА: Слави Петров, Марио Благоев (Станислав Каров), Кристиян Славов-капитан, Герман Петров, Давид Стоянов (Драгомир Тошев), Стефан Стойнов (Милен Младенов), Илия Джамов, Йоан Маринов, Айкут Рамадан, Павел Головодов, Тодор Кръстев
Треньор: Галин Иванов