Локомотив (София) обърна Локомотив (Мездра) до 2:1 в столичния квартал “Надежда”, след като на полувремето губеше с 0:1. Още вчера БЛИЦ ви съобщи, че тотомафиоти се опитали да уредят двубоя, но и от двете ръководства заявили, че мачът ще се играе.

В крайна сметка домакините спечелиха двубоя с 2:1, а сценарият напомни много на две гостувания на тима от Мездра миналата година. При двете си визити на Левски резултатът бе 1:0 за Локо на полувремето, след което “сините” стигаха до обрат през втората част.

Този път Исмаил Иса вкара в 22-ата минута. Преди попадението домакините имаха няколко възможности да открият резултата. В 14-ата минута Камбуров подаде на Асамоа, но той стреля над гредата. В следващата атака Шпишич пропусна, Джаферович с глава също не намери целта.

В 22-ата минута Иса изведе гостите напред в резултата, след като получи пас от Табаков. В 29-ата минута Цветан Генков нацели гредата след подаване на Ивайло Димитров. В последната минута на първото полувреме съдията Антон Генов изгони с директен червен картон Дарко Савич от Локо (София) за нарушение срещу Исмаил Иса.

През втората част домакините натиснаха и стигнаха до пълен обрат в резултата. Първото положение обаче пак бе за гостите от Мездра. Исмаил Иса се откъсна сам срещу вратаря Линков, но би в него. В 53-ата минута Димо Атанасов изравни, след като центрира в наказателното поле, стражът на “железничарите” сгреши и изпусна топката във вратата си.

В 65-ата минута Камбуров направи 2:1, след като пое топката в наказателното поле, обърна се реализира. В 73-ата минута Асамоа нахлу в наказателното поле, но пропусна останал сам срещу Линков. Пет минути преди края на двубоя Антон Генов показа червен картон и на играч от Локо (Мездра). За втори жълт картон съдията отстрани Мартин Кавдански./БЛИЦ