Миньор зашлеви звучен шамар на един от кандидатите за участие в евротурнирите Локомотив (София), побеждавайки го с класическото 3:0 в съмнителен мач, игран в центъра на столицата. Двубоят на Националния стадион "Васил Левски" бе последен от програмата на 19-ия кръг на "А" група.

"Железничарите" изглеждаха доста странно днес и бяха трагични срещу непретенциозния си съперник. Любопитното е, че това не е първа сензационна победа с 3:0 за Миньор насред София. Както е известно, тимът от Перник би със същия резултат и ЦСКА в края на октомври 2009 година, но на "Армията".

Гостите от Перник стигнаха до класическия успех с попадения на Милен Василев, Горан Янкович и Фарес Брахими. И трите гола паднаха преди почивката.

След срамното поражение Локо (Сф) пропусна да измести ЦСКА от 3-ото място. "Армейците" паднаха с 0:1 вчера от Черно море и са с 35 точки. "Железничарите" останаха на 4-ата позиция с 34, а Миньор е 11-и с 21 точки. За "жълто-черните" днешната победа бе трета поред след тези над Славия с 2:1 в София и 1:0 срещу Монтана в Перник.

Миньор реши крайния изход на мача още преди почивката. Още в 4-ата минута гостите откриха резултата. Милен Василев бе изведен отлично по левия фланг, излъга двама играчи на домакините и реализира от малък ъгъл - 0:1.

"Железничарите" отговориха с удар на Светослав Дяков в 22-ата минута, топката обаче се отби в напречната греда.

В 32-ата Горан Янкович удвои преднината на Миньор. Сърбинът получи топката пред наказателното поле на Локо (Сф), направи отлично двойно подаване с Явор Въндев, след което шутира точно и наказва Боян Пейков - 0:2.

В 40-ата феновете на "железничарите" се хванаха за главите и се чудеха какво се случва с любимците им. След центриране на Милен Василев отляво, Фарес Брахими реализира трети гол, след като защитата на домакините го остави непокрит пред голлинията - 0:3. За 22-годишния алжирец това бе първо попадение в "А" група.

Малко преди този гол удар на Марчо Дафчев се отби в дясната греда на вратата на Миньор.

Треньорът на Локо (Сф) Диян Петков рано направи и трите си смени, търсейки промяната. Включилите се Дарко Савич, Калоян Караджинов и Дормушали Саидходжа обаче с нищо не помогнаха за промяна на резултата. Така "железничарите" претърпяха срамна загуба с 0:3 и пропуснаха да изпреварят ЦСКА във временното класиране. /БЛИЦ

Срещата по минути - ТУК

ЛОКО (Сф) - МИНЬОР 0:3
0:1 Милен Василев (4), 0:2 Горан Янкович (32), 0:3 Фарес Брахими (40)
loko_sofia.JPG
ЛОКО (Сф): 22.Боян Пейков, 17.Ивайло Димитров, 19.Йордан Върбанов, 11.Кристиян Добрев, 37.Илиян Гаров (34-12.Дарко Савич), 15.Румен Горанов (62-18.Калоян Караджинов), 8.Светослав Дяков, 88.Владислав Романов, 25.Преслав Йорданов (46-99.Дормушали Саидходжа), 10.Марчо Дафчев, 7.Джемал Джонсън
Резерви: 84.Валентин Галев, 12.Дарко Савич, 28.Атанас Атанасов, 14.Милен Лахчев, 18.Калоян Караджинов, 77.Юсеф Идриси, 99.Дормушали Саидходжа
Треньор: Диян Петков
МИНЬОР: 91.Иван Чворович, 4.Николай Христозов, 5.Борислав Стойчев, 6.Даниел Златков, 7.Милен Василев (86-10.Томислав Павлов), 15.Илиян Илиев, 17.Ванчо Траянов, 18.Горан Янкович (69-8.Самир Аясс), 28.Явор Въндев, 32.Костадин Марков, 42.Фарес Брахими (80-2.Васил Божиков)
Резерви: 1.Николай Банков, 2.Васил Божиков, 3.Адриан Олегов, 8.Самир Аясс, 10.Томислав Павлов, 19.Петър Петров, 30.Мирослав Петров
Треньор: Стойчо Стоев