В мач от турнира Поморие Къп Берое U21 отстъпи с 0:3 на играещия в „Б“ група мъжки отбор на Созопол. През първата част възпитаниците на Иван Гаджев получиха две попадения дело на Илиян Шерденов в 21-ата и Станимир Баев в 40-ата от дузпа. След почивката „зелените“ заиграха по-добре, но устремът им бе спрян с изненадващ удар от над 40 метра на Станимир Баев, който направи резултатът 3:0. Въпреки това беройци създадоха редица шансове през второто полувреме и можеха да отбележат поне почетен гол. Отличните намеси на Свилен Нотев на вратата на втородивизионния тим обаче го предотвратиха.

Със загубата Берое остана на второ място в групата си на турнира Поморие Къп. В събота от 13 часа „зелените“ ще срещнат Черноморец (Бургас) в мач за третото място. Финалът от 15 часа е Локомотив (Пловдив) – Созопол.

Берое U21 (Стара Загора) – Созопол 0:3
0:1 Илиян Шерденов (21), 0:2 Станимир Баев (40-дузпа), 0:3 Станимир Баев (48)

Берое U21: 1. Михаил Михайлов (77′ – 33. Богомил Цинцарски) – 15. Денислав Димитров (79′ – 2. Ивайло Ангелов), 28. Диян Димов (46′ – 17. Борислав Желязков), 19. Пламен Тенев (к), 18. Георги Динков (79′ – 20. Ивайло Иванов) – 88. Димитър Трайков (46′ – 4. Пейчо Енчев), 16. Кирил Личев, 91. Жюлиен Бенков (79′ – 10. Димитър Видев), 10. Никола Грозданов (60′ – Николай Георгиев) – 92. Емин Ахмед (69′ – 10. Венцислав Иванов), 8. Стивън Петков (77′ – 9. Александър Манолов); Треньор: Иван Гаджев

Созопол: 88. Свилен Нотев, 6. Георги Радев, 20. Георги Хашев, 13. Мирослав Колев, 11. Мустафа Мустафа (к), 10. Теодор Стефанов, 23. Михаил Георгиев, 8. Илиян Шерденов, 21. Станимир Баев, 14. Любомир Цеков, 4. Александър Шабанков (4. Ивайло Русев, 15. Петър Колев, 24. Ростислав Янков, 9. Васил Тачев, 18. Венцислав Гюзелев, 2. Ангел Делчев)
Треньор: Румен Димов

Съдия: Ахмед Ахмед (Бургас)
Асистент съдии: Михаил Ников (Бургас), Христо Попов (Бургас)

Следете с БЛИЦ: "А" група - трансфери и зимна подготовка