Спартак 1918 допусна изненадваща загуба с 0:1 при гостуването на Суворово в мач от 33-ия, предпоследен кръг на Североизточната "В" група. Победното попадение за домакините реализира Милен Стефанов в 23-ата минута.

"Соколите" подходиха ваканционно към двубоя, след като още преди 2 кръга спечелиха промоция за "Б" група.

За Спартак 1918 това е едва четвърта загуба от началото на шампионата. "Соколите" имат 24 победи и 1 равенство и със 73 точки са убедителен лидер и първенец в групата.

С успеха Суворово може да се пребори за 4-ото място в Североизточната "В" група. В последния кръг следващата неделя Суворово гостува на Белица, а Спартак 1918 ще получи купата за победител в шампионата пред своя публика на мача с Преслав. /БЛИЦ