Спартак (Варна) победи с 2:1 Добруджа в регионалното дерби от 28-ия кръг на Втора лига. Двата тима изиграха интересен мач на “Коритото”, а в герои за домакините се превърнаха Ахмед Ахмедов и Ивей Ромееш. Опитният нападател с прякор Мечо вкара и двата гола - в 22-ата и 29-ата минути, а панамецът му асистира и за двете попадения. През втората част Ахмедов можеше да оформи хеттрик отново след подаване на Ромееш, но топката се отби в напречната греда.

В добавеното време бившият играч на Спартак Ивайло Климентов реализира почетен гол за гостите от Добрич.

WINBET – завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

Победата изстреля Спартак на три точки пред Септември (София), който утре от 15:00 часа гостува на намиращия се в зоната на изпадащите Марица (Пловдив).

Добруджа прекъсна серията си от пет поредни победи и е на петото място във временното класиране с 46 точки.

СПАРТАК (Варна) - ДОБРУДЖА 2:1
1:0 Ахмед Ахмедов (22), 2:0 Ахмед Ахмедов (29), 2:1 Ивайло Климентов (90+1)

Спартак (Варна): 89. Никола Виденов, 9. Мехмед Сабри, 44. Ангел Грънчов, 6. Александър Цветков, 31. Дмитро Семенив, 5. Йоан Бауренски, 45. Даниел Начев, 10. Румен Руменов, 14. Ивей Ромееш, 11. Виктор Митев, 29. Ахмед Ахмедов

Добруджа: 1. Георги Аргилашки, 87. Стефан Трайков, 3. Димитър Пиргов, 14. Стилян Николов, 28. Здравко Серафимов, 6. Георги Пашов, 19. Ивайло Климентов, 8. Милен Гамаков, 15. Шериф Осман, 17. Раел Лолала, 31. Андриан Димитров