Спартак (Пд) и Спартак (Вн) завършиха наравно 0:0 в последната среща от есенния дял на шампионата на Източната “Б” група. И двата тима могат да съжаляват за пропуските по време на мача, като пловдивчани бяха малко по-активни. Гостите не успяха да създадат чисти голови положения, но на няколко пъти бяха близо до гола след статични ситуации.

През първото полувреме при рикошет в ръката на защитник в наказателното поле варненци поискаха дузпа, но такава не бе дадена. През второто полувреме иначе стабилния през целия мач вратар на "гладиаторите" Илия Николов допусна грешка, като излезе и фаулира на границата на наказателното поле нападател на варненци, но съдията го остави на терена, а от последвалия пряк свободен удар не се получи нищо опасно.

Пловдивчани пък изтърваха доста положения в нападение, като вратаря на "соколите" на няколко пъти се намеси решително. След едно дълго разбъркване през първото полувреме и защитник се наложи да чисти от голлинията. В края на мача Мурад Ибрахим можеше да вкара след хубав изстрел от пряк свободен, но топката премина малко над горната греда./БЛИЦ

ИЗТОЧНА "Б" ГРУПА - 15 КРЪГ

Миньор (Раднево) – Калиакра (Каварна) 0:5
Черноморец (Поморие) – Добруджа 1:0

1:0 Венелин Филипов (16)
Любимец – Брестник (Пд) 2:1
2:0 Павлин Тодоров (62, 82), 2:1 Петър Атанасов (84)
Светкавица – Дунав (Русе) 0:1
0:1 Стефан Крачунов (27)
Свиленград – Волов (Шумен) 3:1
0:1 Джихат Кямил (36), 1:1 Иван Янчев (38), 2:1 Тодор Христов (81), 4:0 Христо Стойчев (82)
Черноморец (Балчик) – Родопа (Смолян) 4:0
1:0 Милен Танев (12), 2:0 Калин Ганчев (39), 3:0 Зафиров (66), 4:0 Ем. Тодоров (70)

13.Панайот Волов (Шумен)    14    4   2   8   10:20   14
14.Миньор (Раднево)         14    4   1  9   15:28    13
15.Родопа (Смолян)          14    1   2 11    6:36    5