Спартак (Варна) записа трети пореден мач без загуба в Източната "Б" група. В среща от 13-ия кръг “соколите” излъгаха Нефтохимик с 1:0 на своя стадион. Гостите играха по-силно и доминираха, но домакините изчакаха своя шанс и взеха трите точки.

През първото полувреме имаше само две интересни ситуации. В 15-ата минута Янаки Смирнов засече топката с глава след центриране от корнер, но тя мина на сантиметри край гредата на “шейховете”. Малко след това Беадир Беадиров бе изведен сам срещу стража на бургазлии, но се засуети и Христов му изби топката.

След почивката събитията на терена не се промениха. В 62-ата минута “соколите” стигнаха до скъпоценното попадение. Боян Илиев шутира от границата на наказателното поле, топката рикошира и излъга стража на Нефтохимик.