Участниците в Източната "Б" група Спартак (Пловдив) и Брестник завъртяха ялово 0:0 в адската жега в село Маноле. Двата тима не създадоха много голови положения в контролата.

В 25-ата минута Андрей Андреев би от пряк свободен удар покрай дясната греда на вратата на Брестник. В края на полувремето тимът на Иван Маринов-Масларя организира контраатака, която завърши с шут на Венцислав Бенгюзов в тялото на защитник.

Отново преотстъпеният от Литекс талант стреля неточно от изгодна позиция в 50-ата минута. Малко по-късно вратарят на Спартак Стефан Стойчев-Вутата улови нов шут на Бенгюзов.

Най-чистото положение бе в края, когато Петър Атанасов проби между трима, нахлу в наказателното поле на Спартак и би опасно към долния ляв ъгъл. Вратарят Стойчев обаче спаси, информира spartakpd.info. В контролата треньорът на Спартак Николай Киров-Белия не използва голмайстора Георги Стоянов, вратаря Стоян Здравков-Бащата, Камен Апостолов, Христо Стаев и Васко Стефанов. Следващата проверка на "гладиаторите" е в сряда - гостуване на Бенковски в Пазарджик.

Спартак (Пд) - Брестник 0:0

Спартак: Цв.Тодоров, Вълчев, Симеонов, Григоров, Кордов, Коларов, Мекиков, Й.Христов, Чипчев, Андреев, М.Стефанов (Стойчев, Р.Терзиев, Димов, Лупов, Генчев, Бахчевански, Алексиев, Делибалтов, Л.Ангелов)

Брестник: Киров, Ловков, Дишлиев, Б.Илиев, Л.Николов, Байраков, Ерай, Бенгюзов, М.Стойчев, Ал.Стойчев, П.Атанасов (М.Костадинов, Денев, М.Георгиев, В.Узунов, Грозев, Ст.Стойчев)