Спартак (Пловдив) загуби с 1:3 гостуването си на Равда. Преди мачовете от 7-ия кръг "гладиаторите" бяха на върха в Източната "Б" група, а съперникът им на дъното.

Гостите от Пловдив разочароваха през първо полувреме на стадиона в Несебър и бързо изостанаха с 0:2. И двата гола отбеляза бившият младежки национал Петър Колев, разписал се в 4-ата и 34-ата минути.

Треньорът на Спартак Николай Киров реагира бързо и още преди почивката заздрави защитата. В игра се появиха опитният Тодор Симеонов и младият Теодор Банев, за когото това беше първи мач от началото на сезона. Смяната даде резулатат и след почивката "синьо-белите" надиграха домакините. Първо Георги Стоянов пропусна да намали резултата, а след него и резервата Филип Чипчев (заменил Камен Апостолов) не успя да накаже домакините от изгодна позиция.

Равда стигна и до трето попадение, отново дело на Петър Колев, а в края на мача Спартак се добра до почетен гол чрез Филип Чипчев.

След загубата "гладиаторите" останаха с 13 точки на второто място. На върха в Източната "Б" група излезе Черноморец (Поморие), победи с 2:1 като гост Светкавица. Равда е на предпоследната 11-а позиция с 4 точки. /БЛИЦ