Новакът във Втора лига Спартак (Плевен) оглави еднолично класирането с 10 точки, след като победи Добруджа с 3:1 в мач от петия кръг. В същото време Етър взе само точка от гостуването на Спортист - 0:0 в Своге. "Болярите" са втори с 9 т.

Два пъти за успеха на Спартак (Плевен) се разписа капитанът Ивайло Върбанов, а едно попадение 15 минути преди края на мача добави Преслав Антонов. За Добруджа точен бе Андриан Димитров.

На мача в Своге и двата отбора създадоха доста голови положения, но не успяха да отбележат. „Шоколадите“ имаха повече шансове, а веднъж и гредата бе верен помощник на Станислав Нисторов. Още в третата минута Ариф Ферадов се понесе по левия фланг, влезе в наказателното поле и шутира, но в аут.

Гостите от Велико Търново имаха добра възможност в шестата минута, когато Живко Петков стреля от дистанция, Ивайло Василев улови.

В 14-ата минута Ферадов падна в наказателното поле, а съдията му показа жълт картон за симулация. Само две минути по-късно Ферадов успя да направи рейд между няколко противникови футболисти, пусна пас към Георги Атанасов, който обаче се размина с топката.

В 31-ата Живко Петков посегна и удари Ариф Ферадов с лакът през лицето, но реферите не забелязаха ситуацията и играта продължи. В 34-ата гостите направиха добра атака, но Ивайло Василев отново бе на мястото си и спаси.

В началото на втората част двамата треньори направиха по две смени. В игра за Спортист се появи едно от последните нови попълнения - Владимир Семерджиев. Гостите започнаха с добро голово положение. След само две минути игра и центриране отляво Даниел Младенов не успя да уцели топката в опразнената врата.

В 48-ата минута и Спортист имаше отличен шанс. Владимир Семерджиев даде хубав пас към Кирил Янакиев, той си нагласи топката, стреля, но Нисторов спаси.

В ответната атака Ивайло Василев спаси чиста ситуация, след като Даниел Младенов излезе очи в очи с него, но стражът се справи.

Мачът продължи равностойно с атаки и към двете врати. В 58-ата минута „болярите“ направиха бърза контра, но Живко Петков стреля покрай вратата. В 67-ата Даниел Младенов изпълни опасно пряк свободен удар, който бе спасен от Ивайло Василев. В 73-ата минута десния страничен стълб спаси гостите. Илия Русинов шутира от движение, но нямаше късмет да отбележи.

Само три минути по-късно Спортист пропусна още едно чисто голово положение. След перфектна контраатака Илия Русинов подаде на Филип Ангелов, който се озова сам срещу вратаря, но стреля покрай десния стълб. До края Русинов също пропусна.

В Перник Миньор и Монтана завършиха 0:0.