В приятелска среща, играна във Враца, местният "Ботев" и Спартак (Плевен) завършиха 0:0. Проверката беше първа за гостите, които започнаха зимната си подготовка едва преди осем дни. Въпреки това срещата протече равностойно.

Избраниците на Красимир Бислимов започнаха колебливо и напълно логично през първото лек превес имаха домакините. Битката обаче бе предимно в централната част на терена. Топката почти не достигаше до двамата вратари. Единствената възможност за гол преди почивката се откри пред "Ботев". След изпълнение на корнер обаче футболист от домакините насочи топката с глава встрани от вратата на Васил Тодоров.

След почивката инициативата взеха гостите от Плевен. На три пъти те имаха възможност да открият резултата. Две положения пропиля новото попълнение Евгени Игнатов, а веднъж от изгодна позиция пропусна Ивайло Раденцов. Домакините също проиграха възможности за попадения пред плевенската врата.

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКА