Спартак (Плевен) си върна лидерството в "Б" група, след като победи с 2:0 Сливен при гостуването си на стадион "Хаджи Димитър".

През целия мач селекцията на треньора Красимир Бислимов контролираше играта. Домакините не създадоха нито едно положение пред плевенската врата, но трябва да са доволни, че отърваха разгром. "Войводите" се представят трагично от началото на сезона, като днес записаха шестата поредна загуба и логично са на последното 14-о място.

Не бяха изминали и десетина минути, а гостите от Плевен вече имаха гол аванс. В 8-ата Любомир Иванов проведе успешен рейд, нахлу в наказателното поле на Сливен, където бранител на домакините го повали на тревата. Десислав Русев изпълни точно отсъдената дузпа - 0:1.

Натискът на гостите продължи. На два пъти юношата Васил Шопов, озовал се сам срещу вратаря на домакините Евгени Караманов, пропусна да удвои аванса на своите. Любомир Иванов пък центрира перфектно за другия юноша Янислав Иванов и Русев, но те се разминаха с топката. Така се стигна до 41-ата минута, когато завърналият се от Локомотив (София) Иво Иванов отне топката в центъра на терена, дриблира около 20 метра и с мощен шут от 25 метра фиксира крайното 2:0 за Спартак.

След почивката плевенчани продължиха да държат инициативата. Най-близо до трето попадение бе Янислав Иванов, който завърши многоходова комбинация, насочвайки топката в ъгъла, но сливенският вратар със сетни сили изби. С втори гол в двубоя се размина и Русев.

След успеха под Сините камъни Спартак (Плевен) е лидер в "Б" група с 16 точки, на 2 пред Спартак (Варна).