Спартак (Плевен) размаза като гост Септември (Симитли) с 4:0 и оглави класирането на "Б" група след 4-ия кръг. Двубоят трябваше да се играе вчера, но заради наводнен терен бе отложен за днес.

Успехът на Спартак беше напълно заслужен и дори можеше да е още по-изразителен. През целия мач селекцията на треньора Красимир Бислимов не даде шанс на домакините. Гостите от Плевен взеха инициативата още от самото начало и резултатът не закъсня. Течеше 10-ата минута, когато Ивайло Раденцов проби от ляво и центрира, а Десислав Русев с глава насочи топката в мрежата на домакините - 1:0. Той и съотборниците му можеха да решат всичко още до почивката. Янислав Иванов, Иво Иванов и Русев обаче пропуснаха изгодни положения.

През втората част гостите продължиха по същия начин и усилията им бяха възнаградени. За половин час те вкараха още три гола. Първо в 52-ата минута юношеският национал Янислав Иванов заби неспасяемо с глава топката в горния ляв ъгъл след центриране на Любомир Иванов - 2:0. В 76-ата след бързо разиграване в централната част на терена бе изведен Десислав Русев, който с отмерен удар покачи на 3:0. Крайното 4:0 фиксира Владислав Василев в 83-ата минута след подаване на Янислав Иванов.

Отличен дебют за победителите направи завърналия се в родния си клуб Иво Иванов.

Съставът на Спартак (Плевен): Станислав Андонов, Цветомир Панов, Петър Ванков, Милен Тодоров, Михаил Милчев, Иво Иванов, Янислав Иванов, Станислав Краев, Ивайло Раденцов, Васил Шопов, Десислав Русев (Цветан Петров, Любомир Иванов, Владислав Василев)

"Б" ГРУПА -  4 КРЪГ

16 септември 2012 г. (неделя), 17:00 часа:
Нефтохимик - Пирин (Разлог) 1:0
1:0 Любомир Божинов (50-дузпа)

Любимец – Чавдар (Етрополе) 1:2
0:1 Ерик Почански (4), 1:1 Ивайло Чочев (68), 1:2 Георги Чакъров (82)

Шумен – Калиакра (Каварна) 2:0
1:0 Димитър Витанов (30), 2:0 Захари Димитров (55)

Сливен – Светкавица 0:1

0:1 Славчо Шоколаров (60)

Видима-Раковски-Раковски 1:1
1:0 Михаил Минков (18), 1:1 Сашко Лачев (70)

Банско – Спартак (Варна) 0:0

17 септември 2012 г. (понеделник), 17:00 часа:
Септември (Симитли) – Спартак (Плевен) 0:4

0:1 Десислав Русев (11), 0:2 Янислав Иванов (52), 0:3 Десислав Русев (76), 0:4 Владислав Василев (83)