Спартак (Плевен) разби Пирин (Разлог) с 4:1 в първи мач от новия сезон на "Б" група. Пред 2000 души на стадион "Плевен" "синьо-белите" бяха безкомпромисни и стигнаха до успеха, като можеха да реализират и още голове.

Старщи-треньорът на Спартак Бойко Цветков заложи на следната единадесеторка: Малин Орлинов (вратар), Георги Пейчев, Кристиян Григоров, Стенислав Иванов, Пламен Тенев, Тихомир Тодоров, Антони Иванов, Жулиен Бенков, Васил Шопов, Христо Кирев и Стефан Христов. В 15-ата минута Пламен Тенев отдясно изведе Стефан Христов и той елегантно пусна топката покрай вратаря на гостите. Само 4 минути по късно таранът на Спартак намери непокрит Васил Шопов, който удвои.

През втората част плевенчани продължиха пълната си доминация и в 60-ата минута двамата голмайстори в срещата сътвориха гол-шедьовър. Васил Шопов напредна отляво и изведе в наказателното поле Стефан Христов, който бързо овладя и върна назад с пета, а новият капитан на тима връхлетя и прати топката в мрежата. Десетина минути преди края Христо Кирев получи пас в наказателното поле и не сгреши за 4:0. След гола нисичкият халф отстъпи мястото си на Иван Дянков. В самия край на мача гостите върнаха едно попадение от пряк свободен удар, изпълнен перфектно от опитния Йордан Юруков.

-----------------------------------------------------

В друг мач от кръга Нефтохимик се наложи трудно с 2:1 над Локомотив (Мездра). Бившият играч на "шейховете" Петър Димитров откри резултата за гостите от Мездра в 37-ата минута. Преди това, в 14-ата минута, отново той направи сериозен пропуск. В 41-ата минута отново Димитров имаше шанс, но уцели гредата. В самия край на първата част бърза атака на Нефтохимик завърши с отличен пас към Димитър Георгиев, който изравни резултата. Само две минути след началото на втората част домакините нацелиха гредата. В 60-ата минута отново Димитър Георгиев се разписа и изведе "зелените" напред. До края на мача гостите от Мездра се опитаха да стигнат до изравнителен гол, но "шейховете" не се дадоха и стигнаха до важните дебютни три точки.

"Б" група, 1 кръг
Спартак (Плевен) – Пирин (Разлог) 4:1
1:0 Стефан Христов (15), 2:0 Васил Шопов (19), 3:0 Васил Шопов (60), 4:0 Христо Кирев (80), 4:1 Йордан Юруков (87)

Нефтохимик - Локомотив (Мездра) 2:1
0:1 Петър Димитров (37), 1:1 Димитър Георгиев (45), 2:1 Димитър Георгиев (60)

„Ботев“ (Гълъбово) - Локомотив (Горна Оряховица) 2:1

Лудогорец II – Дунав (Русе) 2:3
0:1 Юлиян Ненов (20), 1:1 Михаил Александров (22), 1:2 Колев (40), 2:2 Янаки Смирнов (72), 2:3 Светослав Читаков (80)

Верея - Септември (Симитли) 4:0
1:0 Иван Ванков (39), 2:0 Иван Ванков (41), 3:0 Деян Христов (80), 4:0 Деян Христов (89)