Локомотив (Горна Оряховица) постигна пета победа от началото на сезона в Северозападната "В" група, надделявайки с убедителното 4:1 над Спартак (Плевен).

Пред около 500 зрители в Горна Оряховица играчите на Димитър Печикамъков обърнаха съперника, след като до 59-ата минута губеха с 0:1, но след това нанизаха четири гола за успеха. Победата е пета за Локо (ГО) от началото на първенството и след нея тимът е само на 2 точки от първото място в класирането (конкурентите им
в челото обаче имат и отложени мачове).

Домакините наложиха превес, но направиха пропуски и спартаковци успяха първи да отбележат, пише sport-vt.com. В 19-ата минута щатният им голмайстор Любомир Тодоров бе най-съобразителен при продължително разбъркване пред вратата на Димов и заби топката под гредата, извеждайки своя тим напред в резултата.

Решаваща бе 53-ата минута, в която Венцислав Миленков от гостите си заработи втори жълт и съответно червен картон, показан му от рефера Стоян Денев. Локо (ГО) усили натиска срещу останалия с човек по-малко съперник и в 59-ата минута изравни. Антоний Балъков овладя топката в наказателното поле, завъртя се и стреля точно за 1:1. Таранът Тихомир Кънев наниза в 62-ата и 74-ата минута два гола, отбелязани след центрирания от фланговете. Две минути преди края на мача Любо Генчев за четвърти път наказа плевенчани и оформи крайното 4:1.

Съставът на Локомотив (Горна Оряховица): Димов, Стефанов, Пенев, Панайотов, Балъков (80-Март. Иванов), Славчев, Л. Генчев, Димитров, Я. Генчев, Кр. Трифонов (88-Русев), Кънев (86-Велчев)