Спартак (Плевен) победи юношите на Литекс, играещи в Елитната група до 19 години. В 18-ата минута дошлият от отбора на "Ботев" (Луковит) 21-годишен нападател Альоша Илиев откри резултата. В 34-ата минута Любомир Тодоров покачи от дузпа, отсъдена за нарушение срещу брат му Тихомир.

Освен двата гола плевенчани създадоха още редица опасности пред вратата на домакините, но Венцислав Миленов на няколко пъти не успя да се разпиш, а веднъж и гледата помогна на младия ловешки вратар.

Следващата проверка на Спартак е в събота във Враца, където "синьо-белите" гостуват на домакините от "Ботев". По всяка вероятност срещата ще се играе на помощния терен на стадион "Христо Ботев", а началният й час е 14:00.