Лидерът в Северозападната "В" група Спартак (Плевен) не срещна трудности с Академик (Свищов), записвайки класически успех с 3:0 пред около 500 зрители на Градския стадион. Домакините поведоха с гол на Живко Господинов в 10-ата минута, а до края на полувремето изпуснаха още няколко добри шанса. В 39-ата Стефан Христов обаче бе точен за 2:0, с което предреши изхода на двубоя. През втората част ситуацията на терена леко се промени. Плевенчани имаха още възможности за гол, но видимо намалиха оборотите, което пък позволи на гостите от Свищов по-смело да погледнат към вратата на Спартак.

В 80-ата минута те получиха шанс да изпълнят дузпа, но Станислав Антонов спаси удара на Иван Ганев. Минута по-късно домакините останаха с човек по-малко, след като Пламен Ангелов получи червен картон. В 90-ата Венци Миленов направи резултата класически - 3:0.

В следващия кръг Спартак ще гостува на втория в класирането Етър (Велико Търново). "Виолетовите" гостуват днес на Бдин (Видин) от 18:00 часа.

Към момента Спартак е лидер с 58 точки, "виолетовите" имат 48, Академик е с 45, а Бдин с 43.