Марица загуби с 0:1 от Спартак (Пловдив) в градското дерби, играно на стадиона в Кършияка. "Жълто-сините" разочароваха феновете си и не съумяха да покажат своите футболни достойнства. Като цяло мачът не предложи качествен футбол. И двата отбора допуснаха много брак в играта си.

Срещата беше изгледана от легендарни пловдивски футболисти като Георги Георгиев и Иван Занев, както и от бившият нападател на "Ботев" и Локо (Пд) Атанас Курдов. Първото полувреме беше доста слабо, като имаше само един точен удар на Кристиян Павлов, спасен от Начев. Гостите се опитваха с далечни удари да затруднят вратаря на домакините Стефан Йонов. Единственото попадение вкара Петко Фанев в 65-ата минута от дузпа. Фанев, който беше пред картотекиране в Марица, но в крайна сметка се върна в Спартак. Той бе спънат от Галин Георгиев в наказателното поле, след като последният се опита да избие топката от краката на нападателя.

Пропуски пред вратата на "гладиаторите" направиха на два пъти Християн Христев, Кристиян Павлов и Виделен Сердарски. В средата на второто полувреме между двата отбора възникна разпра, след поредната симулация на играч на гостите. Съдията подмина две ситуации при които останаха съмнения за дузпа в полза на Марица. В последната минута отново Християн Христев пропусна да вкара с глава и да донесе точка за "жълто-сините".

Марица: Стефан Йонов (к.), Галин Георгиев, Николай Ангелов (Марко Д’Арженио 46), Михаил Митев, Кирил Ангелов (Даниел Спасов 70), Атанас Савов, Светлозар Барашки, Йълмаз Сюлейман (Ирфан Юсеинов 46), Виделен Сердарски, Кристиян Павлов, Християн Христев

Спартак: Петър Начев, Борис Бисеров, Рангел Кордов (к), Николай Христозов, Кристиян Кумбаров, Петър Харлов, Валентин Тодоров, Лъчезар Якалиев (Илия Петров 90), Динко Михайлов (Росен Колев 54), Атанас Паскалев, Петко Фанев (Михаел Пърчев 88)

3.Марица 21 11 2 8 30:22 35
4.Миньор (Раднево) 21 10 5 6 34:28 35
16.Стара Загора 19 1 1 17 17:59 4

* На 5 август 2014 г. Елхово съобщава, че се отказва от участие в първенството, а само два дни след това същото сториха и от Родопа (Смолян).  На 18 декември 2014 г. Стара Загора се отказва от участие в първенството. Резултатите на тима до този момент се зачитат, а на противниците му през пролетта се присъждат служебни победи с 3:0.