Спартак (Варна) постигна много ценна победа с 2:1 като гост на Етър в дербито от 34-ия кръг на Втора лига. "Соколите" стигнаха до успеха с гол в 92-ата минута и се изкачиха на върха с 65 точки, с колкото и е Септември (София). Етър остава трети с 59.

"Болярите" откриха резултата в 47-ата минута чрез Ромеш Ивей, но до края гостите от Варна направиха обрат. В 68-ата минута Виктор Митев изравни. Последваха обаче бурни протести на домакините, които имаха претенции, че малко преди гола Генади Луго е извършил нарушение в собственото си наказателно поле, а по-късно и голмайсторът Митев е играл непозволено при отнемането на топката. Съдията Димитър Димитров обаче остана безмълвен и вдигна жълт картон на Даниел Младенов заради бурните му протести.

В 83-ата минута Етър остана с човек по-малко, след като Мариян Иванов беше изгонен за втори жълт картон.

"Соколите" доминираха до края и в 92-ата минута успяха да стигнат до победата. Янчо Андреев пусна извеждащо подаване към Георги Чукалов вдясно, той продължи към резервата Лаур Кицану и за молдовеца не представляваше проблем да отбележи от близка дистанция - 1:2.