Спартак (Варна) показа много добра игра срещу един от силните отбори в сръбското първенство Раднички (Ниш), но загуби с 0:1 от него в контрола, което се игра в Турция.

Варненци играха напълно равностойно, на моменти дори превъзхождаха съперника. В 15-та минута на мача Йевхан Павлов откри резултата след страхотен удар от далечна дистанция.  Капитанът на Спартак (Варна) Янчо Андреев шутира на два пъти в рамките на няколко минути, но и при двата опита не успя да изненада стража на Раднички. В края на първото полувреме „соколите” имаха възможност за изравняване на резултата чрез Велислав Боев. Ударът му обаче не успя да влезе във вратата на Раднички. Добра игра през първата част показаха Исуф, Митев и Сабри.

През втората част „соколите” задържаха същото темпо. В играта се включиха успешно, влезлите като резерви Лаур, Начев и Бабалиев. Последният опита шут в 47-а минута, който обаче попадна директно в ръцете на вратаря Дуомович.

В 64-ата минута Мартин Василев можеше да изравни резултата, но опитът му бе блокиран от бранител на “червените”.

Спартак (Варна): Христиан Славов, 13. Архан Исуф, 4. Петър Патев, 23. Мартин Василев, 2. Велислав Боев, 17. Цветомир Илиев, 10. Янчо Андреев, 14. Веселин Любомиров, 9. Мехмед Сабри, 27. Иван Колев, 11. Виктор Митев

Раднички (Ниш): 1. Дуомович, 2. Бйелинич, 3. Чиркович, 4. Савич, 5. Богданович, 6. Арсич, 7. Месаревич, 8. Томич, 9. Касалица, 10. Павлов, 11. Щулич