Спартак (Варна) излезе начело на Втора лига, след като в мач от 22-ия кръг победи у дома един от класните отбори в първенството - Септември (София) с 2:1.

Илиев откри резултата в полза на домакините в 5-ата минута, но Спартак остана с човек по-малко в 34-ата минута. Въпреки това до почивката резултатът остана непроменен.

Септември изравни в 72-ата минута с гол на Илиевски, но само минута по-късно Мехмед фиксира крайния резултат в полза на варненци.

След този успех Спартак има 45 точки, а втори и трети са Хебър и Етър, които имат по 43. Двата тима излизат един срещу друг в неделя.

Един от претендентите за място в елита - Миньор (Перник) стигна само до точка при гостуването в Симитли на Септември - 2:2.

Янтра (Габрово) взе минимална победа при гостуването си на Марек в Дупница и се изкачи до 12-ото място с актив от 23 точки.

Ето всички резултати и голмайстори от днешния ден - 11 декември 2021 г., събота, 14:00 ч / XXII кръг:

Марек 1915 (Дупница) - Янтра 2019 (Габрово) - 0:1
0:1 Иван Петков (56)

Септември (Симитли) - Миньор (Перник) -  2:2
2:0 В. Златинов (18,20), 2:1 Б. Васев (44), 2:2 Казаков (64)

Лудогорец 1945 II (Разград) - Созопол (Созопол) - 2:2
1:0 Луканов (9), 2:0 Найденов (43), 2:1 Пемперски (65), 2:2 Баев (90)

Добруджа 1919 (Добрич) - Спортист 2009 (Своге) - 4:1
1:0 Димов (19), 2:0 Станчев (29), 3:0 Димов (54), 3:1 Ташев (66), 4:1 Димитров (90)

Литекс (Ловеч) - Монтана 1921 (Монтана) - 1:2
1:0 Петров (43), 1:1 Айтов (75), 1:2 Карачоров (84)

Спартак 1918 (Варна) - Септември (София) - 2:1
1:0 Колев (5), 1:1 Илиевски (72), 2:1 Мехмед (73)